Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Astma in mokre inhalacije

Astma in mokre inhalacije

Pozdravljeni,
Moje vprasanje se tice astme in mokre inhalacije. Mojemu mozu, staremu 29 let, so astmo ter tezave z dihali diagnosticirali pred tremi leti. Tezave so se pojavile po nezdravljeni hudi alergiji na macke (zapiranje sapnika). Po potrebi uporablja ventulin – vcasih po sportnih aktivnostih, ob prehodu s toplega na hladen zrak itd. Prav tako ima vsako jesen veliko nekih viroz, je par dni bolan itd, tudi po vec kot enkrat na mesec. Osebna zdravnica je rekla, da k temu pripomorejo njegove tezave z dihali in nabiranje sluzi, saj so slednja posledicno bolj dovzetna za te manjse, a vsekakor tecne okuzbe. V splosnem je ugotovil, da mu zelo pomaga parna (turska) savna in pa inhaliranje (po staro, nad kozico z brisaco cez glavo). Zanima me, ali bi vsakotedenske mokre inhalacije lahko izboljsale stanje, mu omilile tezave z dihali in posedicno poskrbele, da bi lazje presel to obdobje viroz? Ce ja, ali priporocate kaj posebneha za mokre inhalacije – fiziolosko, zajbelj….?
Najlepsa hvala za vas odgovor in prijeten preostanek vikenda.

Dober dan,
inhalacij sopare ne priporočamo, predvsem ne pri bolniku z astmo. Destilirana voda namreč pri bolniku z astmo deluje kot spodbujevalec krčenja mišic in lahko sproži poslabšanje astme. Visoka temperatura lahko poškoduje epitelne celice v bronhih.
LP
MK

New Report

Close