Najdi forum

Kašelj

Spoštovani,

pred približno šetimi tedni se mi je pojavil kašelj. Na začetku suh in le zjutraj, kasneje se mi je začel pojavljati še pred spanjem. Bili pa so dnevi ko sem pokašljeval čez cel dan. In nekako ne znam pojasnit ob večerih me je vsak dan močno ¨žgečkalo¨v predelu pljuč v zgornjem delu prsnega koša in vse do žrela. Približno dva tedna po pojavu kašlja se je pojavil še močan nahod…ki pa sem ga v roku tedna dni uspel pozdravit….kasneje pa je se še enkrat ponovil ampak gre ponovno proti koncu ga že praktično več ni. V tem obdbodju sem bil tudi nekako ¨slaboten¨.

Danes po 6 tednih je situacija nekoliko boljša kašelj se je iz suhega spremenil v moker, kašljam pa vsak dan še samo zjutraj in sicer kakšne dve uri po tem ko se zbudim in traja kakšne pol ure da se odkašljam nato pa sem ok čez dan….drugi dan pa se zadeva ponovi. Jutri izpljunek ko izkašljujem je občasno delno svetlo rumen. ¨Žgečkanja¨ več ni in tudi počutje je ok. Ta faza traja že kakšen teden in pol…sicer se mi zdi da kašljam vsaki dan manj. Ampak zadeva gre resnično zelo počasi nazaj in me počasi spravlja ob živce.

Bil sem pri zdravniku, ki je poslušal pljuča in izmeril nivo kisika v krvi bilo je vse ok. Sicer sem star 28 let in nekadilec.

Zanima me:
1. Za kaj bi lahko šlo v mojem primeru ?
2. Kako dolgo sploh lahko traja ¨prehladni¨ kašelj ?
3. Je res če se suh kašelj spremeni v mokrega to dejansko znak okrevanja ?
4. Česa me je najbolj strah bi lahko šlo v mojem primeru za pljučnega raka ?
5. Kako na okrevanje vpliva ne-počitek…sam sem zaposlen v proizvodnji…zadnji mesec je bil naporen veliko naddur itd…bolniške si trenutno ne morem privoščit.
6. Kolko koristno je izkašljevanje na silo ? saj se probam izkašljat čim pogosteje in ne vem če si s tem naredim več koristi al škode. Torej probam pokašljevat ko me ne sili na kašelj. Ne bi pa rad razvil kakšnega psihogenega kašlja.

Najlepša hvala za odgovor že v naprej.

Lp

New Report

Close