Najdi forum

vprašanje

Na RTG pljuč piše -zadebeljen intersticij desno -hilobazalno-vnetni parameter?-kaj to pomeni -hvala

Spoštovani,
na vprašanje vam bo odgovoril zdravnik, ki vas je napotil na slikanje. Tak izvid velikokrat vidimo pri normalnih rentgenskih slikah. Včasih pomeni pa tudi kaj resnega. Interpretacija je odvisna tudi od tega, kakšen je bil razlog, da so vas napotili na slikanje.
LP
Mitja Košnik

Pozdravljeni!

Star sem 34 let. V petek me je pričelo boleti grlo, spremljal pa ga je, tudi “zabit” nos. Do sobotnega večera sem dobil vročino, ki je narasla do 38,7 stopinj Celzija. Nakar sem le-to zbil na 37,5 stopinj Celzija. V nedeljo zjutraj je povišana temperatura vztrajala do popoldneva (37,4). Sedaj sem brez vročine a me ob suhem kašlju zapeče sredi prsnega koša , ob globokem dihanju pa tudi slišim piskanje v pljučih. Ali moram na pregled k zdravniku ali lahko grem v službo? Namreč ne želim si poslabšanja situacije.

Sem zamudil z odgovorom. Verjetno so težave že povsem minile. To je bila virusna okužba. Ampak če je v prsih piskalo, bi znalo biti, da imate blago astmo, ki se je ob okužbi pokazala. Če se bo to še kdaj zgodilo, bi bilo za izpeljati diagnostiko.
LP
MK

New Report

Close