Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika MOSTIČEK

MOSTIČEK

LP

imam mostiček , keramičen in sicer zgoraj levo zadnji zob je moj obrušen nato sta na njem dva zoba, nato pride ta mostiček pritrjen na stift ki je v korenini in nato na tem zobu nazidek, upam da me vsaj priblizno razumete, 5 zobov

imam pa problem z mrtvim zobom v kateren je stift, zob sicer na ogriz ne boli fajn, boli me predvsem če na zob pritisnem z strain, boli me tudi spodaj pod učkom od zoba, sicer se to dogaja ze skoraj 2 leti in vem da neke pomoči ni , edino menjava mostička za ketere pa nimam denarja, prej sem si vse plačal samopčalniško

imam pa se problem pri tem mostičku in sicer na zobu ki je obrušen in je ziv zob, vidi se da se mostiček ne prilega lepo vmes je žepek tako da pridem z nohtom vmes in je občutljivo, dlesen na tem mestu večkrat vneta, zobe sčetkam vedno, če se pogleda z lučko se vidi spodaj moj zob ki je seveda obcutljiv

zobar mi je enak most naredil na drugi strain kjer pa nekih večjih tezav ni

Vrjetno bo potrebno nekoč ali kmalo odstranit stift in korenino zoba in narediti most na sosednji zob, kako trden pride lahko mostiček v katerem je 6 zobov v vrzeli

Pozdravljeni,
na daljavo je težko postavioti diagnozo, a naj odgovorim z najverjetnejšo varianto: kjer je zatiček, lahko, ne da bi most odstranili, naredite apikotomijo – to je kirurško zdravljenje korenin. Kjer pa je zob živ, pa je možno, da se vam je samo odmaknila dlesen in je zob zato občutljiv – če je le na dotik z nohtom in hladno je to verjetna možnost – poizkusite s flouriranjem in Sensodynom; če vas boli na ugriz ali toplo, pa bo treba narediti še kaj več…
LP Andreja

New Report

Close