Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Mostiček

Mostiček

Pozdravljeni,

zanima me koliko časa po puljenju zoba je potrebno narediti mostiček? Torej koliko časa sem lahko brez, preden bi to vplivalo na zobe (premik zob)?

Pozdravljeni,

se opravičujem za tako pozen odgovor. Preden se naredi končni mostiče je potrebno čakati najmanj 6 tednov do 3 mesecev, ker se po izgubi zoba začne topiti kost in preoblikovati mehka tkiva. Bodoča krona, ki nadomešča manjkajoči zob se mora naslanjati na ta tkiva, da se spodaj ne nabira hrana, zato je potreben ta čas. Običajno se izdelajo začasni zobje – začasni most, ki to omogoča, hkrati pa prepreči neželene premike zob. Le-ti se začnejo dogajati pri večini ljudi takoj po izgubi zoba, vendar je proces dolg, kako dolg je zopet individualno pogojeno. Zobje, ki nimajo več stika z izgubljenim zobom, le tega iščejo in se zato premikajo v luknjo. Priporočam vam čimprejšnjo izdelavo začasnega mostička, s končnim pa lahko počakate tudi več mesecev.
LP Andreja

Hvala za odgovor!

Zanima me še, če je lahko mostiček vezan samo na en sosednji zob ali mora vedno biti na dveh?

Pozdravljeni,
mostiček je običajno lahko pritrjen na en zob ko nadomeščamo izgubljene dvojke. Vse ostalo je eksperimentalne narave in ni znano, kakšen je uspeh take konzolne podpore. Sigurno (precej) slabši od klasične podpore.
LP Andreja

Hvala!

New Report

Close