Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika inplantat – mostiček

inplantat – mostiček

Pozdravljeni imam nekaj vprašanj.

In sicer desno zgoraj mi manjka petica (izpuljena). Šestica je kar močno zaplombirana (materiala ne pozanam, predvidevam, da amalgam, ker je kovinska, svetlikajoča).
Sedmice tudi ni,je pa osemka močno pomaknjena k šestici in je med njima majhna vrzel. Tudi osemka ima na grizni ploskvi veliko plombo.
Petico si bom dala narediti. Ne vem pa kaj bi bilo pametneje, ali inplantat ali mostiček. Zobozdravnik pravi naj se odločim sama. Mostiček svetuje zaradi močno zaplombitranih sosednjih zob. Cenovno ni bistvene razlike.

Zanima me,če naredi mostiček, ali se lahko tudi pod njim nabira karies? ali so tisti zobje za skoz zaščiteni?
Če naredim inplantat, bom prej ali slej glede na velike plombe in splošno hitro propadanje mojih zob, tudi sosednja zoba verjetno kmalu izgubila. Torej bo tudi tu kmalu potrebno zbirati za inplantat (to ne bo več zneslo, da delam samo še za zobe). Ali je mostiček za vedno? Kako je z implantanom, je za vedno, ali se po določenih letih menja samo porcelanska krona, ali tudi vsadek?
Ali gre lahko inplantan tudi na zavarovalnico?

Za ustno higieno skrbim res redno, 2x dnevno, z Sonicare krtačko. Imam pa praktično vsak zob že v plombi, pri starosti 39 let.

Zanima me tudi vaše mnenje o zobozdravnikih v sosednji Hrvaški, Praktično imajo okoli 30% nižje cene (primerjela sem cenik na naetu od poliklinike Libertos Elit, Dental Vukić in dental Art Studio – HappyMed).

HVala za vaše cenjeno mnjenje!

Pozdravljeni,

odločitev je vaša. Tako kot vam je zobozdravnik razložil je res. Velike zalivke na sosednjih zobeh ne pomenijo, da boste te zobe kmalu izgubili – priporočam menjavo teh zalivk (ker ima visoko število zob pod večjimi amalgamskimi zalivkami kariese) z novo belo zalivko ali kompozitnim oz. porcelnaskim inlayem. Če se boste odločili za mostiček, potem pa se vam te zalivke pod bodočo krono avtomatično menja.
Zavaroval ica ne krije implantatov, prav tako je njen prispevek k mostičku (če je ta iz porcelana) skoraj zanemarljiv. Torej finančno še vedno ne bo bistvene razlike.
Če je most narejen dobro, potem je riziko za gnitje enako kot je, če prevleke na zobeh nimate in imate nedotaknjeno zobno krono – odvisno le od vaše tehnike čiščenja. Načeloma!! naj bi bil implantat za vedno, menjava se konstrukcija na implantatu, prav tako kot na zobeh.

Kar se tiče hrvaških zobozdravnikov: lahko da so nekateri od teh enako dobri ali boljši od slovenskih, lahko pa da so slabi, vendar dobri samopromotorji. To seveda ugotovite šele ko nosite njihov izdelek v ustih več let… Kar se tiče obsežnejših protetičnih del pa takole: sama sem dobila zelo privlačno ponudbo za sprejem dentalnih turistov iz Velike Britanije, vendar sem zavrnila. Predvsem zato, ker za pošteno delo za katerim lahko stojim, običajno porabim veliko več časa in zahteva veliko več obiskov, kot jih imajo na voljo dentalni turisti. Izjemno redko dobim pacienta, kateremu lahko naredim končno delo v 2 tednih. Usta, ki rabijo obsežnejše protetično delo imajo običajno veliko patologije, ki jo je potrebno pozdraviti preden se v usta “namontira” bel porcelan. Toliko v razmislek.
LP Andreja

New Report

Close