Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Zobna protetika Implantat- tujek?

Implantat- tujek?

Pozdavljeni!

Odločam se za nadomestitev zoba z inplantatom. V enem izmed člankov na spletni strani sem zasledila, da telo po 7-9 letih vsadek iz titana zavrne kot tujek in tako zob izpade. Sedaj pa bi vas prosila, če mi lahko poveste koliko je resnice v tem?

Hvala!

Lep pozdrav!

Saš

Pozdravljeni,

nobene resnice ni v tem.
LP Andreja

Pozdravljeni!

Najlepša hvala za vaš odogovr.
Torej, če se ne motim je lahko potem vsadek tudi “dozivljenski”. V primeru, da skrbim za odlično ustno higieno, ne kadim, nimam paradontoze oz. katere druge bolezni, ki bi lahko ogrozala vsadek. A je moje razmišljanje pravilno?

Lep pozdrav!

Saša

Ja, tako je. Izključiti je treba še bruksizem in nesrečna naključja (trauma ipd.)
LP Andreja

Pozdravljeni!

Pošiljam vam del članka v katerem avtor navaja, da telo zavrze vsadek kot tujek.

Sam postopek se začne po opravljenem natančnem pregledu, anamnezi, analizi RTG posnetkov, laboratorijskih izvidov… Poteka v lokalni anesteziji. Kirurg v kost ustavi en ali več vsadkov. Čez nekaj mesecev kost okoli vsadka zaraste. Ko je ta trdno zasidran v kosti, je možno nadeljevati s protetično obskrbo.Čez čas se kost okoli vsadka začne rahljati (topiti[/b]). To je reakcija organizma na tujek in pomeni, da vsadek ni trajna rešitev. V literaturi navajajo različne trajnosne dobe vsadkov (v poprečju od 5 do 10 let). Seveda, so tudi izjeme (v minusu ali v plusu). Za podrobnejše informacije in pregled se obrnite na oddelek za oralno in čeljustno kirurgijo ene od naših bolnišnic.
Storitev je samoplačniška.
Lep pozdrav, mag. Nenad Mehle, dr.stom.

Ogločila sem se, da si vstavim vsadek potem me pa podobni članki (tale ni edini), kar prestrašijo, da mi bo vsadek čez par let kar brez razloga padel ven.
Še enkrat bi vas prosila za mnenje!

Hvala!

Saša

Pozdravljeni,

žal strokovnjaki v želji, da bi “po domače” razložili določene (pato)fiziološke pojave posegajo po napačni terminologiji. Titanov vsadek-implantat NE pozna tujkove reakcije, NE OBSTAJA. Titan je biokompatibilen material, to pomeni, da ni reakcije na tujek. Resna medicinska literatura iz celega sveta je zbrana v spletni knjižnici: http://www.pubmed.org – lahko preverite.
Metaanaliza RESNIH znanstvenih člankov navaja naslednje: preživetje implantatov v 10 letih je več kot 90%. Izgube v 10 letih (manj kot 10%) gredo na račun
1. zgodnej izgube, med vraščanjem implantata, zaradi okužbe, pregretja kosti med vstavitvijo, neprimerne kvalitete kosti
2. kasnejše izgube zaradi neprimernih sil na krono, most kmalu po obremenitvi implantatov (sem spada tudi bruksizem)
3. pozna izguba zaradi parodontalne bolezni, ki se imenuje periimplantitis

Pozdravljeni,

Imam eno vprasanje. pred mesecem in pol so mi vsadili vsadek v zgornjo celjust in sedaj cakam se 4 mesece. Zanima me, ce v tem obdobju zanosim, kaj se zgodi? Ali moram pocakati do poroda?

hvala za nasvet. lep pozdrav.

Pozdravljeni,

za odprtje implantata boste potrebovali le ca. petino običajne doze anestetika in na sploh velja, da se nosečnicam sme dati lokalni anestetik. Po tem vam naredijo krono brez dodatnih potreb po anasteziji. Tako da ste lahko brez skrbi.
Če pa vam je ljubše lahko počakate do poroda in takrat nadaljujete s protetičnim delom.
LP Andreja

Odlicno. Najlepsa hvala. LP

New Report

Close