Najdi forum

rak?

Na zadnjci imam kot grozd veliko bulico , ki je vgreznjena v mišico, ali pa je mogoče bolj sploščena! Se ne vidi, čuti pa se! Opazil sem jo pred kakšnimi 5 meseci in od takrat se ni povečala! Kaj bi to lahko bilo? Je lahko samo kakšna žleza?
Hvala za odgovor!

Jure,
iz opisa seveda ne morem sklepati ničesar. Ne vem, koliko ste stari, kje je točno bulica (na koži ali v mišici?, izrašča iz kože?), kakšne barve je, vas boli na pritisk itd. Tudi, če bi mi podrobno opisali zadevo, bi bila prepuščena zgolj moji predstavi -ta pa še zdaleč ne more nadomestiti pregleda v živo. Lahko gre za kakšno zamašeno žlezo lojnico (najverjetneje, toda ugibam). Če vas stvar skrbi, jo pokažite zdravniku – morda vam jo bo odstranil tudi zaradi estetskih učinkov.

Lep pozdrav!

Irena

Bulica je pod kožo in se navzven ne vidi! Tudi koža nad njo ni spremenjena! ni pritrjena na kožo saj, če kožo premikam je bulica pri miru! Star sem 20 let! Lahko poveste vaše mnenje, kolikor se pač da!
Hvala lepa!

cez koliko casa bi se pojavile vidne spremembe takšne bulice, ce bi bila kaj nevarnega?

Hvala!

Jure,

kot sem že rekla – v elektronskih pismih se zelo težko sodi, za kaj gre. Diagnoze se pač ne da postavljati preko interneta (še ne). Mislim pa, da si skrbi delate po nepotrebnem, sploh, če imate to bulico že 5 mesecev (verjetno pa še dlje) in ni nobenih sprememb, ne čutite pa tudi nobenih drugih nepravilnosti ali simptomov bolezni in vas na pritisk ne boli, ne opažate nobenih povečanih bezgavk v dimljah itd. Morda je to zgolj nenevarna vezivna zatrdlinica. Vendar še vedno gre samo za moje ugibanje. Če se vam tudi po lastni presoji težava ne zdi dovolj huda, da bi obiskali zdravnika, potem tega pač ne boste storili, sicer pa – zakaj pa ne?

Lep pozdrav,

Irena

New Report

Close