Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Dodatki med KT

Dodatki med KT

Pozdravljeni!

Zanima me katere dodatke priporocate med zdravljenjem s KT? Sama sem nekako prisla do Zeolita (ga nisem jemala dan pred KT in dan po), Endovitala in Brokolija, ki pa ga od kar sem prejela prvo KT nisem zauzila.
Sem po prvi KT po odstranitvi dojke zaradi duktalnega karcinoma in vseh bezgavk.
Pocutim se ok, zadnja dva dni mi malo skace vrocina ampak ne ostaja hudo povisana prav tako me bolijo kosti.
Pravzaprav bi zelela kaksen nasvet s cim ste si pomagali vi do zdravja.
Vse dobro vsem!

Oljke, jaz nisem jemala nobenih dodatkov. Mislim, da je dobra, pametno izbrana in kvalitetna prehrana dovolj. Seveda z roko v roki z gibanjem in tistimi spremembami, ki jih je potrebno narediti, ko te rak opozori, da brez njih nimaš več veliko lepega pred sabo. Te pa so individualne in jih moraš poiskati v sebi.
Tudi mene so bolele kosti, a je bolečina izginila kmalu po koncu KT.
Verjetno dodatki ne škodijo. Je pa vprašanje, če tudi zares kaj pomagajo.

Iz rastlin in sadja izolirane snovi (prehranska dopolnila) delujejo v telesu drugače kot v laboratoriju. Antioksidanti bodo oksidanti. Medtem, ko foljna kislina v naravni obliki (v simbiozi z drugimi sekundarnimi rastlinskimi snovmi) pomaga pri raku pljuč – ga v izolirani obliki povzroča. Enako velja za Vitamin E/raka v glavi… Kratkotrajno se lahko substituirajo vitamini le, če obstoja dokazano pomanjkanje in ne zato, ker to priporočajo prodajalci.
Kot vidite, ni tako enostavno logično, da če ne poznate škodovanja, potem pa ne škoduje. Mnogim že škoduje izguba časa… Ljudje imajo različne krvne izvide že ob začetku zdravljenja, zato se ne more vedno trditi, da je dovolj zdrava prehrana.
Vse dobro!

Driva ne nakladaj, ker dobro veš, da 80% vseh trditev v zvezi z PREHRANO in PREHRANSMIKI DODATKI, načinom življenja itd…. NI DOKAZANO.
Že sam način dokazovanja, izniči vse dokaze.


IP tvojega odgovora tule in aktualiziranja teme „Hašiševo olje“ sta identična.
Se morda bojiš, da bo dr. Iva spregovorila o posledicah konzumiranja hašiša, ali zakaj tako nespoštljivo reagiraš?

MIRKO a si pozabil zdravila vzet, mojega IP-ja na tistem forumu ne more biti, ker tam nisem sodelovala.
A si ti kakšen policaj, al kwa, mislm svašta no….

New Report

Close