Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Kri na blatu

Kri na blatu

Zdravo!

Prosil bi za mnenje.

Da grem od začetka. Sem star 34 let, športnik že celo življenje, nisem pretežak, prehrana je nekje na “sredini”…ne bom rekel da jem perfektno zdravo, se pa ne bašem z nezdravo hrano. Ne kadim, niti ne pijem (včasih v dijaških in študentskih letih sem). Zadnjih 11 let se predvsem ukvarjam z fitnesom in košarko. Tako da uporabljam tudi prehranske dodatke kot so: omega 3, vitamine, BCAA aminokisline in Whey (pač če ima to kaj veze). Zadnje tri mesece sem miroval, ker sem si natrgal glutealno mišico. Prejšnji petek pa sem spet začel z treningi, tako da sem treniral v petek, soboto in nedeljo. No v nedeljo zvečer sem bil že kar povožen. V ponedeljek zjutraj v službi pa me je začelo še črvičiti in boleti glava. Tako je bilo praktično čez cel dan. Ni bilo driske, je bilo pa malo bolj mehko blato. V torek zjutraj sem šel na wc…takoj prvo malo krvi, potem pa normalno blato, ki pa je imelo v razpokah po dolžini tudi strjeno kri (vsaj tako sem jaz ocenil – barva, kaj pa vem, nekje vmes med svetlo in temno rdečo). To sem takoj tudi povedal svojemu osebnemu zdravniku. Je rekel naj spremljam in če se bo ponovilo naj povem. No naslednjih 5 dni me je vedno ko sem kaj pojedel tiščalo v želodcu, ter nato tudi malo bolelo (bolj morda na levi strani trebuha od reber dol), ter se mi pretakalo po želodcu/črevesju. Da bi me hudo mučili vetrovi ni bilo, včasih malo, pa malo spahovanja po hrani. Prav driske ni bilo, je bilo pa bolj mehko blato-kašasto. Začel sem jemati tudi probiotike. Danes, en teden po začetku težav je blato normalno (tudi po dimenziji), od torka tudi nisem zasledil nič krvi v blatu (vsaj ne vidne). Recimo da se počutim ok. Malo me muči, ker ne vem vzroka za krvavitev. Ali naj vstrajam da grem na nadaljne preiskave, ali naj pač počakam če se bo še ponovilo. In vprašanje, ali se je tako krvavitev kot želodčne težave lahko začelo zaradi preobremenitve telesa po 3 mesečnem mirovanju zaradi poškodbe? Da je recimo počil kak notranji hemeroid, zraven pa dobil tudi razdraženo črevesje?

Hvala za odgovor!

Lp Tone

New Report

Close