Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Grozni krči in jok med samim hranjenjem

Grozni krči in jok med samim hranjenjem

Spoštovana Dr. Lili!

Na vas se obračam,ker imamo 14 dni grozne težave s hranjenjem.Smo v celoti na mlečni formuli.
Naš sinek je star kronološko skoraj tri mesece(16.2. jih bo dopolnil).
Rodila sem v 34 4/7.
Porodna teža je bila 2510g, odpustna pa 2310g.
18.1 je tehtal 5180g.
8.2. je tehtal 5720g.

Do nedavnega je bil fantek izredno ješč.Imela sva 7 obrokov na dan,pojedel pa je različno, od 100-130 ml,včasih tudi 170 ml. Sedaj imava šest obrokov,poje od 60-120,redko kdaj 130ml.
Krče je imel že tudi takrat,vendar ne tako hudih.
Sedaj več ali mnaj vsak obrok izgelda takole:ko mu dam flašo, zagrabi,parkrat potegne, spusti cucelj ter joka.Flaško mu dam ven iz ust,pa jo noro išče.Ponudim mu jo nazaj in spet isto….
Pole se zelo zvija,krči nogice,krili z rokicami,se napenja,včasih postane čisto deč v glavo,prdne, spet malo poje,spet jok…
Mu podrem kupčka vmes, pa ga nosim,da je.
Včasih tako joka,da ga komaj umirim(spet drugič se umiri v kakih 5 minutah in je),da lahko nadaljujeva s hranjenjem.Tako vsako hranjene traja krepko več kot pol ure,medtem,ko je prej pojedel in podrl kupčka v vsega skupaj 15 minutah.
Velikokrta pa je tudi tako,ko mi ga uspe umiriti pa zaspi na flaši in ne vleče več.
Sem probala daljše časovne razmake,pa krajše z manjšo količino mleka…vse isto.

Začeli smo z mlekom Aptamil PRE,ki ga je super prenašal,potem smo šli na Aptamil 1,takrta so se mu začeli krči,ki so bili vedno hujši,nato smo kupili Babylove mleko,katastrofa,nato Hipp,še vedno grozni krči, nato Novalac,se mi zdi,da je bilo malenkost bolje.
Sedaj pa smo 3 dni na Novalac AC,zaenkrat ne vidim nobenih sprememb.
V kolikšnem času pa naj bi se pokazalo,če je kaj bolje?
Poleg smo probali še mnogo stvari proti krčem,kapjlice,granule… nič bolje.

Naj povem,da po obroku lepo zaspi,najhujši krči so med samim hranjenjem.
Ponoči že več kot dva tedna lepo spi-zadnji obrok mu dam ob enajsti uri zvečer,nato spi tudi do pol osmih zjutraj.
Tudi,ko toliko ur ne je, je zgodba enaka-imam pa vedno občutek,da je lačen,da bi rad jedel,vendar ga črviči.
Krče ima tudi sicer,čez celi dan,ponoči nič.
Je pa zanimivo,da tisti zadnji obrok pa poje lepo,brez zvijanja.

Sicer je zelo dobrovoljen, se smeji,odziva,brca,vse ga zanima,je pravi mali firbček 🙂
Samo tale hrana je tak velik problem,da se mi včasih že prav “meša”.

Kaj menite,mu krči res lahko povzročajo toliko težav?

Hvala za Vaš čas!

Draga mamicadrugič,

seveda je možno, da mu težave delajo le krči (ko začne sesati in požirati, se refleksno “sproži” tudi krčenje – peristaltika črevesnih vijug, kar boli) in bodo postopno začele minevati. Za to govori predvsem opis, da ponoči nima težav in da je sicer dobro razpoložen, hitro rastoči dojenček.

Enako možno je tudi, da se za “nedolžnimi” krči skriva intoleranca na kakšno od sestavin formule (o tem sem se na tem forumu tudi že razpisala :-)). Poskusite lahko z hidroliziranim mlekom brez laktoze (npr. Aptamil Digestive Care ali kaj podobnega). Kar je sicer drago, a neprecenljivo, če se stanje, ki vam para živce (in srce), izboljša. Novalac AC bi v 3 dneh že moral pokazati vsaj majhno olajšanje težav.

Če ne bo dobro, je edina prava pot k izbranemu pediatru, ki bo fantka tudi pregledal, potipal trebušček in odredil kakšno preiskavo…

Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Spoštovani!

Najlepša hvala za odgovor.
Naj povem, da po Novalacu AC je malček bolje,kar se krčev tiče, ampak pri hranjenju je pa podobno.
Kdaj,v kakšnem primeru bi bil po Vaše čas za obisk pediatra?
Kakšna količina je še sprejemljiva, da jo sin poje,oziroma kdaj ukrepati?
Koliko pa je normalno,da se zredi dojenček od 2-3 meseca?
Menite,da glede na zgoraj napisano težo v zadnjem mesecu premalo napreduje?

Bomo probali še Aptamil DC,pa da vidimo,če bo stanje kaj boljše.Se tudi pri tem mleku pokažejo spremembe po 3 dneh,če se?

Hvala za odgovore,zlati ste!

Spoštovana,

pri takšnem pridobivanju teže (je visoko nadpovprečno, pri korigirani starost 1,5 meseca – kolikor je sedaj star vaš dojenček – bi bila ob porodni teži 2500 gramov pričakovana teža 4800 do 5000 gramov) se vam zanesljivo ni treba oklepati natančnega merjenja in tehtanja obrokov, ampak lahko pustite dojenčku, da sam “odreja” koliko in kdaj bo popil. Pri “formulah” računamo priporočen vnos na dejansko težo – in je razpon velik, med 120 in 150 mL na kilogram dnevno. Seveda je pri zgornji meji treba upoštevati pričakovano in ne “predebelo” težo. Torej trenutno vaš dojenček je čisto dovolj.

Drugo pa je, če mu tudi ta vnos dela težave – predvsem zaradi nesinhronega požiranja in trebušnih krčev. Tu je možen ukrep menjava “formule” (kar ste že naredili), menjava cuclja (da ga ne zaliva, obenem pa luknjica ne sme biti premajhna, saj ob tem požira tudi zrak), tudi gostitev mleka (npr. z riževimi kosmiči).

Na “optimalen” čas obiska pri pediatru pa vpliva več dejavnikov. Najpomembnejši je zaskrbljenost staršev (“ko se vam strga film”). Drugi je, da bi dojenček imel vse več težav, da bi povsem odklanjal mleko, pričel bruhati v loku ali imel kakšne dodatne prebavne težave.

Glede na to, kar ste napisali, lahko z “nujnim” (nenačrtovanim) obiskom pediatra zanesljivo še počakate.

Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Spoštovana Dr. Lili!

Najlepša hvala, da si vzamete čas za odgovor, veliko mi pomeni.
Ja, se strinjam,da se sin nadpovprečno dobro razvija,trkam ;).

Ali lahko tako malemu že gostim obroke z riževimi kosmiči?Kateri pa še pridejo v poštev? Kako pa naj to pripravim?

Cuclja res še nisem menjala,bom probala še to,trenutno smo na Nuk 1.
Smo pa včeraj kupili še AM Beba sensitive,bomo videli,kako se bo obnese.
Čeprav se mi zdi,da je malo bolje po Novalac AC.

Tudi meni se zdi,da mu težave pri hranjenju povzročajo krči, vsaj tako izgleda.
Kaka sicer normalno,1-2 X dnevno,obilno.
Po formuli AC je blato scer trše, a ga ne boli,ko kaka.

Se opravičujem,da Vam postavljam toliko vprašanj 🙂

Spoštovani!

Za Vas imam še eno vprašanje.
Včeraj smo bili na pregledu na pediatrični,ker je imel sin mejno vrednost fenilketonurije.
Ko nas je zdravnica sprejela,sem bila zelooo šokirana-bila je namreč zelo prehlajena,kašljala je,čisto rdeče in solzne oči je imela..grozno…po glavi mi je rojilo le “kaj ji ni jasno”,ob pregledu se je seveda dotikala sina :(((.
Groza me je,ko pomislim, da bi se kaj nalezel.
Koliko je možnosti,da se?

Kako lahko zdravnica tako prehlajena sploh hodi v službo,saj vendar ve,da ima opravka tudi z majhnimi dojenčki.

Z možem zelo paziva,izogibamo se množicam,centrom,sedaj pa to…

Kakšna pa je inkubacijska doba za takšno prehladno obolenje?

z nami je bila tudi starejša hčerka in sedaj samo čakam,kaj se bo zgodilo :(. Pa še iz vrtca sva jo izpisala, da ja ne bo virusov domov nosila.
Res sem zelo razočarana in šokirana ter v strahu…

Draga mamicadrugič,

v Porodnišnici gostimo mleko z riževimi kosmiči Milupe (Bio Reis Flocken), dodamo 1 kavno žličko na 100 ml mleka (oziroma toliko, da se mleko malo zgosti, tik pred hranjenjem). Dodajamo tudi nedonošenčkom, ki hudo polivajo – ne glede na njihovo gestacijsko in kronološko starost, resda je večina starejših od 2-3 tednov. Z drugimi možnostmi gostitve (npr. z rožičevo moko) nimamo izkušenj…

Upam, da bodo težave kmalu minile.

Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Še odgovor na drugo sporočilo –

prehlajenih zdravstvenih delavcev je res preveč, zlasti v UKC je tudi anketa pokazala, da (nas) večina hodi v službo tudi takrat, ko nis(m)o zdravi – malo zato, ker mislimo, da smo nepogrešljivi )-:, nekateri zato, ker dejansko nimajo nadomestila, nekaterim se ne zdi, da so resno bolni. Žal mnogi tudi zato, ker je težko priti do bolniške, dopusta pa hitro zmanjka.

Večina virusov (tudi dihalnih okužb) se prenaša preko rok, le ob izrazitem kašljanju in kihanju (brez maske) tudi kapljično. Vsega obžalovanja vredno je, da je tako bolna zdravnica delala v ambulanti – vendar je vseeno tveganje, da je vas ali vajina otroka okužila ob pregledu, zelo majhna. Pod pogojem, da je imela (svežo) masko, da si je pred pregledom razkužila roke z alkoholom in se med pregledom z rokami ni dotikala maske.

Inkubacijske dobe za virusne okužbe dihal so praviloma kratke – 2-5 dni.

Upam, da se ne bo nič zgodilo – in bo minil naslednji teden brez težav. Pojdite čim več na svež zrak in sonček – dokler je…

Srečno,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Pozdravljeni!

Hvala za odgovore. Naj povem, da smo sedaj na Beba sensitive+Sab Simplex in da se je stanje zelooo spremenilo. Kakšen obrok ga naš škratek še “sračka”, vendar proti prej je to ogromen uspeh.
Ima pa po temu mleko zelo smrdeče in zeleno blato. Je s tem kaj narobe? Ali nadaljujemo s to formulo?
Kaka vsak dan enkrat,obilno, in sicer zjutraj ob isti uri.

Glede zdravnice pa-nobene maske ni nosila, roke pa si je razkužila.
Upam, da kaj ne staknemo :(.

Jaaa, na sončku smo pa velikooo, obema škratkoma zelo paše :), mamici pa tudi.

Kar se tiče blata, ni kaj – zeleno je zaradi obilice žolčnih barvil (kar ni prav nič narobe, vsaj dobro prebavlja maščobe), smrdljivo pa zaradi razgrajenih beljakovin (te vedno smrdijo).
Zanimivo, da se vsi pritožujejo zaradi smrdečega, nobeden pa zaradi dišečega kakca…

Če se stanje izboljšuje, bi nadaljevala s to formulo in kapljicami.

Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Spoštovani!
Pridruzujem se temi, ker je problem podoben. Nas fantek je rojen v 31.tednu, porodna teza 1800g. Kr dolgo smo bili pri vas na eint zaradi bronhopulmonalne displazije, dolgotrajne zlatence… Sedaj smo korigirano stari 2mesece, kronolosko pa 4. Teza pri kronoloskih 3,5 mesecu je bila 5200g. Problem je sledec. Zadnje tri tedne ne poje vec toliko kot prej ( ze na eint je pojedel 60 ml, doma tudi 110ml) sedaj smo spet na 60-80 ml. Nekje na polovici hranjenja se zacne zelo napenjat, jokat. Kaka tudi 5x na dan, normalne konsistence, vendar se precej namuci, da se pokaka. Blato je zeleno. Vcasih je vmes mal sluzi, ravo toliko da se sveti. Skoraj vsak obrok zaradi napenjanja polije. Naj povem, da je hranjen samo z mojim mlekom, ki ga izcrpanega dobi po steklenicki ( dojit se noce, pristavljam ga za vsak obrok). Imamo 8 obrokov dnevno. Iz moje prehrane sem izlocila vse mlecne izdelke, vse kar vsebuje laktozo in jajca. Priblizno 10 dni sem na taki dieti. Vendar stanje se ne izboljsa. Pediatrinja je mnenja, da je to nerazvito crevesje. Mene pa skrbi. Kaksno je vase mnenje?
Hvala

Draga Primorka,

po opisu težav in glede na zgledno pridobivanje teže težave pri vašem dojenčku še najbolj spominjajo na običajne trebušne krče, ki naj bi postopno izveneli v naslednjih 2 mesecih. Če bi bile težave posledice nedonošenosti, bi bile izrazitejše v prvih tednih, ne sedaj.

Pač pa je pediatrinja bolj mislila na nezrelost črevesja v smislu nezrelosti živčnih pletežev, ki urejajo gibanje – periastaltiko črevesja.Ta je tej starosti še neuskaljena – če se črevo ne krči – popušča “sinhrono” (ko se en del stisne, se naslednji segment razširi – kar omogoči potovanje kakca), ampak “nesinhrono” (pri tem se mora en del prekomerno skrčiti, da potisne kakec skozi ožino – nesproščeno črevo), je to boleče – in lahko “vzame dojenčku apetit”.

Pri takih krčkih je najboljše zdravilo čas – za lajšanje pa si pomagamo z raznimi kapljicami (SAB simpelks = avtsrijski Antiflat, koroške vetrovne kapljice, nekaj podobnega imajo tudi na italijanski strani meje), koristile naj bi tudi probiotične kapljice (Waya LGG, BioGaia), ki vsebujejo “dobre” bakterije (te naj bi “izrinile” manj prijazne bakterije, ki sodelujejo pri prebavi hrane na način, da se tvorijo plini).

To, da fantek je manj, pa me ob primernem pridobivanju teže in zadovoljnem, zdravem videzu še najmanj skrbi.

Za pravi učinek vaše diete na fantkovo prebavo pa je treba počakati več kot 2 tedna, zato še kar vztrajajte pri omejitvah – če pa po 3 tednih ne bi bilo nobene razlike glede na stanje pred dieto, se ne bi več omejevala in bi vam svetovala, da jeste zdravo in raznovrstno hrano.

Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Najlepsa hvala za odgovor, srcno upam, da so to samo navadni trebusni krci. Imamo pa doma vse nastete kapljice ampak pomaga ne nic. Pustimo casu cas. Ampak, a je zelen kakec normalen, ce je prisoten dlje casa? Krce imamo ze od drugega meseca, vse ostale tezave pa tri tedne.
Lep pozdrav

Zelen kakec “sam po sebi” ni nič nenormalnega, kaže na obilje žolčnih barvil – in s tem posredno na zelo dobro delovanje jeter…
Ko boste prešli na gosto hrano, bo barva kakca bolj “mavrična”, kot tudi njegove sestavine 🙂
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Hvala

Pozdravljeni!

Se bom kar pridružila tejle temi. In sicer naš fantek je danes dopolnil 6 tednov. Bil je rojen točno 14 dni pred rokom, na začetku smo imeli malo težav s hranjenjem, saj je bil od poroda zelo utrujen in malo rumen (ni pa bil pod lučko) in je veliko prespal. Rodil se je s težo 3220g, težave s pridobivanjem na teži smo imeli prvi teden, saj je naš dojenček med bolj lenimi jedci (zelo počasi sesa) in je velikokrat zaspal dokaj hitro, med hranjenjem. Naj povem, da nama dojenje na žalost ni steklo – slab sesalni refleks, pa sva se trudila kar močno. Zato si svoje mleko črpam in ga zadostuje za okrog 80% dnevnih obrokov. Ostalo dodajam (AM – Beba 1). Okvirno dobi torej dnevno 5 obrokov mojega mleka in 2 obroka AM. Poje pa okvirno v obroku tam od 90-120ml. Je pa zadnje tedne lepo pridobival na teži – teden nazaj oz. pri 5 tednih in 1 dnevu in tehtal 4,5kg, kar je patronažna komentirala kot super (sploh glede na začetne težave). Je drugače vesel, zadovoljen dojenček, lepo brcal in se igral z rokicami, lepo opazuje okolico, pase kravice in pomoje vse kar spada zraven pri tej starosti. Kaka kar veliko – od 4-6x dnevno, lula tudi veliko.

Prve tedne smo imeli kar močne krče – mali se je veliko jokal in smo ga kar prenosili. Smo mu kupili kapljice Bio Gaia in je sedaj občutno boljše. Se pa mali še vedno zelo veliko napenja – kot da bi hotel kakat ali prdet – drugače tudi kar dosti prdi, se mi zdi (ob tem spušča glasove, nogice tišči k sebi, cel postane trd, rdeč v obraz in vse kar spada zrave – včasih pri napenjanju tudi močno zajoka, ampak neha, ko bolečina (predvidevam, da ga boli) popusti). Poteka pa tole napenjanje po malem skozi cel dan, včasih tudi ponoči.

Zadnje 3 dni pa imamo problem, podoben kot so ga opisovale mamice pred mano – joka med hranjenjem. Mu dam flaško, ko je lačen (zbuja se redno sam za hranjenje), parkrat potegne cucelj in potem sledi krčevit jok in cucelj histerično izpusti (včasih tudi z glavico miga sem in tja) ali pa mu sama dam cucelj ven, da se preneha jokat, ko je cucelj zunaj, spet nosi svoje rokice v usta in se kremži kot vedno, ko je lačen (včasih tudi joka od lakote). Potem mu cucelj spet dam v usta in spet nekaj potegov in spet ista zgodba. Takole se ponavlja, dokler se ne utrudi in potem vsaj nekaj uspe pojesti, ampak občutno manj kot pred tem. Kot sem že omenila je bil vedno med bolj počasnimi/lenimi jedci, pa to me ne moti. Ampak tale jok mi pa para živce, ker me ob tem boli srce, ker si pač predstavljam, da ga kaj boli in me zato tudi skrbi. Aja, naj omenim, da v teh dneh hranjenje traja tudi do 1 uro. Že prej ni bil ravno hiter jedec, ampak do pol ure pa sva se vedno nahranila. Pa vsaj pojedel je dovolj.
V teh 3 dneh pa ni čisto vsako hranjenje tako, ampak kakšno celo poteka normalno, a še vedno počasneje kot pred tem. Skrbi me, da zaradi tega ne bi dovolj pridobival na teži, ker pač poje občutno manj. Kaj menite, da bi lahko bilo? Naj omeni še, da je bil v teh 3 dneh občutno bolj občutljiv in tudi jokav. Seveda se je tudi zbujal (ponoči predvsem) hitreje kot prej, saj je bil ubošček verjetno zelo lačen. Danes zaenkrat teh težav še ni bilo – vsaj ne joka med hranjenjem. Sem pa zamenjala cucelj (uporabljam Aventove flaške in cuclje) in sem dala cucelj 2. Mislim, da je nekoliko boljše, čeprav mi je včeraj tudi ob večjem cuclju jokal.
Je pa drugače takrat, ko se joka ob hranjenju zelo nemiren – nogice vleče k sebi, cel je trd in tudi napenja se – se mi zdi, da kmalu zatem, ko začne vleči cucelj. Kot da bi mu sesanje sprožilo neko reakcijo v trebuščku. Je to možno? Samo mi je čudno, da je to tako “moteče” ali boleče šele sedaj pri 6 tednih, prej pa nikoli ne. Kako to?

Imate kak nasvet?

Spoštovani!

Naj Vam poročam naše stanje. Naš fantek je bil pri 3 mesecih in 9 dni cepljen. Teža je bila 6550g-naša tehtnica je zatajila,jaz pa sem mislila,da se tako “malo” redi-na dan pregleda je namreč kazala kar pol kilce manj…
Sedaj se že lep čas hranimo z Novalac AC+Sab Simplex.
Krče še vedno ima,vendar se mi zdi,se umirjajo.
Glede na opisane težave,kako naš fant papa, sem nedavno zamenjala cucelj na steklenički,šli smo na NUK 2.Pri prvih obrokih mu je seveda teklo mimo,ampak se je v enem dnevu navadil na nov cucelj.
Razen zjutraj je malce kriza,ker bi on kar “požlampal” svoj obrok,potem pa se mu zaleti….
In ne boste verjeli-fant poje 6X dnevno po 160ml,in to v 10 minutah. Hranim pa ga v naročju,tako,da hodim z nijm, in ko vidim,da dobi krč, ga rahlo potresem in pozibam,da gre krč mimo,on pa je dalje.
Prej sva jedla tudi po eno uro,res je bilo stresno.

V glavnem, mogoče tudi malce v pomoč primorki….

Za Vas, draga Lili, pa imam zopet vprašanje in sicer,kdaj predlagate uvajanje goste hrane? Moram počakati dlje,glede na to,da je bil naš fantek 5 tednov prej rojen?

Hvala!

Najprej odgovor Petie:

po opisu me težave najbolj spominjajo na običajne trebušne krčke in pojačan “gastrokolični” refleks (ko se začne polniti želodček, se aktivira gibanje črevesja – da bi se naredil prostor za “novo hrano”; zaradi tega refleksa se mnogi dojenčki pokakajo kmalu po pričetku hranjenja, praviloma v sveže plenice …) – starost 6 tednov je čisto primerna za takšne vrste težav.
Manj verjetno je, da ga muči kakšna infekcija (viroza, glivice), ki je povezana z bolj občutljivo sluznico žrela in požiralnika, zato ga ob požiranju boli, ima občutek tiščanja.
Še manj verjetno je, da bi šlo za kakšen gastroezofagealni refluks (ko pride do vnetja sluznice v spodnjem delu požiralnika).

Ker je fantič kar krepek, mu kakšen dan ali teden “nežnega stradanja” ne bo nič škodil. Poskusite mu ponuditi tudi kakšno mleko proti krčem (AC) ali brez laktoze (namesto dodatka AM – Beba 1), prilagodite tudi temperaturo mleka v steklenički (raje hladnejše kot pretoplo). Tudi hranjenje po žlički ali po brizgalki pride v poštev…

Najverjetneje bodo težave kmalu izginile – če pa bi se stopnjevale ali bi trajale predolgo, pa bo treba k pediatru, ki bo ob poslušanju vaše zgodbe v povezavi s pregledom lažje ugotovil, kaj vašega dojenčka muči.

Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Sa mamicodrugič:

vaše izkušnje bodo koristile marsikateri mami (težave s krčki doživlja večina – in ne manjšina – dojenčkov in njihovih mam)…

Pri uvajanju goste hrane smo pri nedonošenčkih res malo počasnejši – in pričnemo z novo hrano ob polovični korekciji. Če ste bili rojeni pet tednov prej, pričnite uvajati GH pri 4,5 (namesto 4) mesecih. Pa čeprav gestacijsko starost 35 tednov ne jemljemo kot kakšno “hudo” nezrelost…

Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Najprej hvala za odgovor.

No, jaz včeraj nisem zdržala več, ker mi je pri vsakem obroku pojedel manj + da je vsak obrok trajal dlje časa. In še jaz sem bila na koncu z živci od skrbi in sem zato poklicala kar patronažno. Razložila sem ji zadevo in je rekla, da ga bo prišla pogledat.

V prejšnjem sporočilu sem pozabila omenit, da sem malega peljala v dežurno za vikend (iz tega razloga, ker pač ni hotel jesti) in sem njim navedla sum na sor oz. glivice v ustih, saj je imel mali (ima še vedno) malo bel jeziček (belega ima bolj zadaj proti grlu) + da ima bele dlesni in nebo (to pa opažam že dlje časa). No, dežurna zdravnica (ki, sicer ni pediatrinja) ga je pogledala in ovrgla moj sum, je pa tudi res, da ga je pogledala samo na hitro in pogledala je samo jeziček, ostalo pa ne. Zato tega tudi nisem omenila prej kot možnost. Včeraj pa mi je patronažna potrdila, da gre za sor, saj ima pikice na dlesni in tudi bel jeziček (kar pa ni od mleka, saj ne gre odstranit s krpo). Tako, da ga od včeraj mažem z oralnim gelom Daktarin in čimvečkrat poskušam z vatirano palčko počistit ustno votlino (v vodi sem raztopila sodo bikarbono, čisto malo – je to preveč močna raztopina za tako malega?) in palčko namazano v ta gel, potem pa mu malo gela dam še na dudo. Se mi zdi, da ima danes že malo manj belo.
Moram pa reči, da je bilo hranjenje zvečer tako mučno, da sem mislila, da to sigurno ni samo to, saj se je mali tako jokal kot da bi ga iz kože dajali. Meni se je ob tem srce trgalo in sem morala hranjenje prepustiti partnerju. Pa naj omenim, da je malček prvič prespal celo noč in sem ga ob 7h zjutraj zbudila jaz oz.ga nahranila v spanju skoraj, saj drugače ni kazal nobene lakote še. Ko sva se previjala pred hranjenjem se je malo zbudil in vedno se v takem primeru začne jokati, ker je lačen, danes pa ne. Dvomim, da ne bi bil lačen, kaj menite? Je možno da tale gel Daktarin uspava ali kako drugače deluje? Je pa res, da ga je včerajšnji večer sigurno izmučil, tudi mene je. Je možno, da tale sor res tako boli? Je možno, da se je razširil na požiralnik? Tudi jeziček je bel samo bolj na koncu oz. od polovice naprej. Imate še kak nasvet? Je lahko še kakšna druga zadeva? Vročine malček nima. Je pa zanimivo, da je vedno najhujši problem ravno ob večerih, čeprav se mi je včeraj tudi čez dan ob hranjenju jokal. Sem brala da pomaga, če zaužije še dodatno tekočino, prekuhano vodo ali čaj. Naredila sem mu čaj in mu ga bomo danes po malo dajali.
Prej sem ga nahranila, ko je bil v spanju in mi je celo pojedel 130ml. V koliko dneh se stanje izboljša? Kaj če se ne izboljša kmalu, je lahko še kaj drugega. Opažam tudi, da se med hranjenjem zdaj, ko ga boli vedno izteguje – glavica nazaj, noge tudi – je to normalna reakcija? Prej mi je tudi v napol stanju to delal.

Prosim za kako pomirjujočo besedo….hvala.

New Report

Close