Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Dojencek grize vse po vrsti

Dojencek grize vse po vrsti

Spoštovani!
Odkar našemu dojenčku intenzivno izraščajo zobki, grize vse, kar mu pride pod roke. Še najmanj pa so mu všeč gumijasta grizala, ki so temu namenjena, in dude. Zgodilo se je, da sem ga kratek čas pustila samega v posteljici, ker sem morala na stranišče in je tako tako močno obglodal ograjico, da je pojedel barvo. Danes sem ga le za hip ponovno pustila samega in je zgrizel barvo z lesene igračke. Zdi se mi celo, da si je malo okrušil zobek. Zveči tudi rokave in vrvice na oblačilih. Skrbi pa me predvsem to, da je zaužil barvo s postelje in igračke. Barva na otroških produktih verjetno ne bi smela biti toksična, pa vendar je tako veliko slišati o odpoklicih otroških izdelkov. Mislite, da bi mu lahko to dolgoročno škodovalo, ker je pojedel nekaj barve, ki bi bila lahko mutagena, rakotvorna itd. Ali bi se potencialno škodljive snovi izločile iz organizma? Ze naprej hvala za pomoč in nasvet. Lep pozdrav, mamica

Malo pojedene barve mu ne bo prav nič škodilo, izdelovalci posteljic, igrač…. so na to pripravljeni. Očitno je v fazi, ko daje vse “pod zob”, pa ni nujno, da samo zaradi srbečih dlesni.
Ga bo že minilo. Pazite le, da se ne dokoplje do česa manj varnega, kot so električni aparati, telefoni, steklenice, itd.
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close