Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Neonatologija Minimalna ventrikulomegalija

Minimalna ventrikulomegalija

Pozdravljeni. Imam sina rojenega 23.9.2018 porodna teza 3870g, 52cm in obseg glavice 38cm. Danes smo bili na uz glavice kjer so ugotovili minimalno ventrikulomegalijo. Oba lateralna ventrikla ter tudi tretji minimalni sirsi, oba lateralna ventrikla sta simetricno nakazano sirsa, v predeli korpusa merita 4mm. Drugih patoloskih sprememb ni videti.
Mi lahko razlozite kaj to pomeni v razvoju mojega otroka? Drugace je brez posebnosti, zdrav, zivahen. Hvala za vas odgovor

Širina ventrikla 4 mm NE sodi v diagnozo ventrikulomegalija, ampak gre za povsem normalno velikost. In vedno me razkuri dopisovanje pridevnikov “minimalna”, “nakazana”, “morda” ipd. )-: Matematika (kamor sodi meritev razdalje) je natančna, grafi / tabele širin ventrikularnega sistema tudi. Dodajanje teh besed pa je po mojih izkušnjah bolj odraz negotovosti preiskovalca ter način, da starše spaničariš, da brkljajo po netu – in seveda preberejo samo zaskrbljujoče opise in podatke. In seveda, da prihajajo na kontrolne UZ preiskave.
Vaš otrok je po moji oceni povsem zdrav, živahen, bp (brez posebnosti).
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close