Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija bolečine po operaciji

bolečine po operaciji

10.11.letos so mi lasersko operirali žolčne kamne.Pred hudim napadom (akutno vnetje žolčnika) tega dne sem bila v petih letih trikrat na UZ trebuha, vendar mi ni nikoli pokazal sum na žolčne kamne. Zdravila sem se le za ulkus duodemi, ker mi je pregled – gastroskopija pokazal na rano. Operacija je po zdravnikovi informaciji potekala brez problemov. Pred odhodom domov, ko so mi rane previli, sem začutila močno pekočo bolečino na mestu, kjer je bil dren in sem dobila injekcijo proti bolečini, ki je potem prenehala. Doma sem več počivala, držim se diete, vendar bolečine – pekoče na desni strani trebuha in v žlički še vedno niso prenehale. Ponoči ne morem spati na desni strani, še vedno me tišči in imam občutek, da ležim na kamnih. Včeraj sem se ponovno oglasila pri svoji zdavnici in ji opisala svojo težavo. Po laboratorijskem pregledu so ugotovili, da ni kakšnih posebnosti (kri je sicer malo slabša, vendar je to posledica diete in operacije). Zdravnica me je napotila na ponoven UZ, ki pa bo opravljen šele 13. januarja. Zanima me vaše mnenje – zakaj prihaja po operaciji do tovrstnih bolečin in ali so to običajne nevšečnosti po posegu.
Hvala za odgovor

Spoštovana,
del težav gre sigurno na račun operacije in ranic, ki so na vstopnih mestih laparoskopskih trokarjev. Sicer p opisujete tudi tipične težve bolnikov z vnetjem želodčne sluznice oziroma dispeptične težave, zaradi kisline, kr je pogosto ob stresu, ki ga predstavlja operacija.
Ob pravilni dieti in morda zdravilom proti kislini, bi morale težave postopoma prenehti, lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close