Najdi forum

žolč

Spoštovani,

sem 4 m po porodu in sem zadnja 2 tedna imela napade žolčnih kamnov. Danes sem imela UZtrebuha in izvid je sledeči:
V trebuhu ni proste tekočine, jetra so primerno velika, v desnem jetrnem režnju subkapsularno je ostro omejena, ehogenejša sprememba, velika 21mm.
Žolčnik je v celoti izpolnjen s kamni, njegova stena je primerna. Intrahepatalni žolčni vodi niso razširjeni, duktus holedohus je širok 6mm. Pankreas, vranica(91×37), ledvici(desna110mm, leva113mm)in sečni mehur so v mejah normalnega.
V nadledvičnih ložah, retroperitoneju in ob iliakalnem žilju ni patoloških sprememb.
Črevesne vijuge so v mejah normalnega.
Mnenje: S kamni izpolnjen žolčnik
Hemangiomv desnem jetrnem režnju.

Vem da bo potrebna operacija zanima me pa kolikšna je čakalna doba in ali je v mojem primeru pametno se odpraviti na dopust (5h)vožnje. Planirano imamo 14.8.

Spoštovana, čakalne dobe trenutno so okoli dva meseca. Glede na to, da imate večkrat napade, potovanje morda ni najboljše za vas. Držite se žolčne diete, uživajte dosti tekočin. V primeru hujših bolečin in bruhanja, pa bi morala do zdravnika..lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close