Najdi forum

izvid

Spoštovani,

dobila sem izvid ultrazvoka za jetra, da gre za močno difuzno hiperhogeno ceatotično lezijo in za ledvice, da je viden 6 mm velik agiomiolitom okroglaste oblike hiperehogene strukture.
Mi lahko prosim razložite kaj to pomeni.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovana!
Izvida Vam žal ne morem razložiti, ker ni dosledno prepisan. Razložil Vam ga bo osebni zdravnik (ki Vas bo po potrebi ustrezno tudi napotil v nadaljno obravnavo) ali tisti, ki Vam je UZ opravil.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Lepo pozdravljeni doktor, Upam da mi boste odgovorili na naslednjo postavljeno vprasanje. Sprasujem u imenu starega očeta ki ima 70 let

uz abdomna, navedel bom samo odstopanja

JETRA so primerne velikosti in ehogenosti, v L reznju je 13mm velika hiperehogena sprememba po uz znacilnostih lahko hemangiom ?, struktura parenhima je homogena

LEDVICI sta primerno veliki , parenhim je primerne debeline in ehogenosti, votla sistema nista razsirjena, kamnov ne vidim, v ledvici je v srednje skupine viden sediment skupek konkementov

ZAKLJUCEK
blago povečana prostata, po mikciji je 70ccm zastanka, hiperehogena sprememba v L reznju jeter, hemangiom , priporočam kontrolni uz cez 3 mesece

zacetna urolitiaza levo, brez obstrukcije

Glede prostate je vse ok in urejeno, zanima me prevsem spremembe u jetrih je lahko nevarna ali ne, namrec ta uz je bil opravljen leta 08 in receno je bilo kontola uz cez tri mesece, oceta ne moremo pripraviti da bi ga opravil, minili sta 2 leti, bi lahko bilo glede na opis izvida kaj hudo narobe z omenjenimi odstopanji

spoštovani, primerno bi bilo opraviti uz kontrolo saj prvi pregledovalec ni mogel zagotovo reči, da gre za hemangiom, ki je sicer benigna tvorba..lp

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close