Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija bakterija Helicobacter pylori in povezane težave

bakterija Helicobacter pylori in povezane težave

Pozdravljeni!

Stara sem 29 let in v nadaljevanju Vam bom opisala kako potekajo moje težave s HP, zato bo ta “zgodba” malo daljša, za kar že vnaprej prosim za razumevanje.
Lansko leto so se mi začele hude bolečine v trebuhu, natančno v želodcu. Po pregledu na infekciji in pozneje pri gastroenterologu so z gastroskopijo ugotovili, da imam gastritis + HP poz. na dvanajstniku. Dobila sem 3-tirno terapijo: 1 teden Lekoklar (najprej sem dobila Fromilid, ampak ker sem ga že pred časom dobila zaradi bronhitisa in ga nisem prenesla, sem prosila, če obstaja kaj drugega) + Efloran in Nolpaza. Antibiotike sem morala jemati 1 teden, Nolpazo pa še 2 meseca. Ampak po teh tabletah mi je bilo grozno slabo, 5. dan pa se mi je začel slabšati vid, 6. dan pa več skoraj nič nisem videla, tako da so mi svetovali, da naj takoj preneham z jemanjem, tako da zadnje tablete več nisem zaužila. Letos sem imela kontrolo z dihalnim testom in test je pokazal 7,35 (orient. vrednosti pod 4), tako da sem spet dobila terapijo, zdaj z amoksicilinom. Spet 3-tirna terapija: Lekoklar 500 mg (2x na dan), Hiconcil 1000 mg (2x na dan), Nolpaza 40 mg (2x na dan). V petek zvečer sem začela jemat te tablete. Po slabih 2 urah po zaužitju mi je bilo slabo, grozen okus v ustih… to sem tudi pričakovala po teh tabletah. Ampak, poleg tega se mi je pojavil tudi dokaj visok pulz, 110, ampak sem bila mnenja, da bo že minilo. Celo noč sem se zbujala. V soboto zjutraj sem se zbudila z vročino in z zelo slabim počutjem in z močnim glavobolom. Ker sem mislila, da je temu počutju vzrok viroza, sem ob predvideni uri zaužila 2. tableto (pred zajtrkom Nolpazo, kasneje po manjšem obroku pa še Hiconcil in Lekoklar). Glava me je vedno bolj bolela, da sem mislila, da mi eksplodira, vse mišice so me bolele, pa tudi vročina mi je narasla na 37,4 (prej je bila 37 stopinj C). Saj ni visoka vročina, ampak moja normalna TT je le 36 stopinj C. Ob tem mi je bilo zelo slabo, grozen okus in cel čas občutek, da bom morala it bruhat.Poleg tega mi je srce stalno razbijalo. Tudi oči so se mi stalno solzile (verjetno od bolečine v glavi in po celem telesu). Zadaj na vratu se mi je pojavila tudi neka bula, katera je še danes prisotna in je na otip kar boleča.
Popoldan so me domači odpeljali na urgenco in tam je zdravnik ugotovil, da ima Lekoklar stranski učinek motnje srčnega ritma. Da bi izločil virozo, me je poslal v laboratorij, kjer so mi vzeli kri in urin in vsi izvidi so bili ok. Tako, da je potem sklenil,da so mojemu počutju krive tablete. Skrbel ga je moj pulz, saj je bil 133 v mirovanju. Predpisal mi je Lanitop za znižanje utripa in ob tem svetoval, da naj ali prekinem s terapijo ali pa naj nadaljujem in ob tem še jemljem Lanitop in Lekadol za bolečine. Ker zvečer več nisem imela vročine, sem se odločila, da bom vzela le Nolpazo in da počakam do jutra. Tako sem se zjutraj zbudila z rahlim glavobolom, vendar brez vročine in brez bolečin v mišicah. Me pa zato zdaj zelo boli želodec. Očitno sem ga s temi tabletami kar fajn vzdražila.
Zakaj se mi je to zgodilo, kajti še nikoli nisem imela take reakcije na nobeno zdravilo?
Prosim Vas, če mi lahko svetujete kaj naj naredim. Zavedam se, da moram nekako to bakterijo spravit iz telesa, samo mi očitno ta klaritromicin ne paše in ga ne prenesem, saj ko sem dobila to novo terapijo, sem bila prav zadovoljna, da mi več niso dali Eflorana (po katerem mi je bilo slabo), ampak Hiconcil, katerega pa dobro prenesem (sem ga že večkrat jemala). A obstaja kakšna posebna dieta ali kaj podobnega, da bi lahko nekako to bakterijo uničila? Kaj pa v zvezi z alternativo? Ne morem verjet, da bi samo Lekoklar in Fromilid bila edina antibiotika ( seveda v kombinaciji z drugimi), katera bi lahko pomagala uničiti to bakterijo.
Zelo me skrbi to vse skupaj, saj ne bi rada imela kakšnih hujših posledic od te bakterije (kot so krvavitve ali še hujše rak).
Opravičujem se, ker sem tako na dolgo in široko vse napisala, ampak sem hotela, da bi spoznali celoten potek moje zgodbe, da bi morebiti lažje svetovali.
Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor in v pričakovanju le-tega Vas lepo pozdravljam,
Barbara

Spostovana!
Čeprav vaše vpr. ni kirurško.. Obstaja kar nekaj kombinacij antibiotikov in zaviralcev protonske črpalke, ki vam jih lahko predpiše vaš zdravnik. Zato se nujno posvetujte s svojim gastroenterologom in osebnim zdravnikom. Prepričen sem, da boste našli rešitev, saj v tem primeru diete niso uspešne.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Spoštovani!
Obračam se na vas za nasvet,glede bakterije Pylori.Na krvnih preiskavah je test pokazal pozitivno.Imam že dolgo časa močne bolečine v trebuhu,in zelo hujšam po marsikateri hrani mi je mo0čno slabo.Občasno bruham.Zanima me kako poteka zdravljenje ali je to ozdravljivo.Poleg tega pa me zanima če je lahko kakorkoli povezano z problmom neodstranjene zobne korenine,s katero imam probleme že več kot leto dni,imel sem več kot pet vnetij tega zoba.Sedaj se naročen pri zobnem kirurgu,da mi končno odstrani problematično zobno korenino.Ali je nujna gastroskopija,ali pa je možno da se to zdravi zgolj z kombinacijo antibiotikov?Ali bo potrebno imeti kako posebno dieto.V zadnjem letu se mi pojavljajo tudi razne alergije.
Za odgovor se vam lepo zahvaljujem in lep pozdrav
gorazd duh

Spoštovani!
Glede na hujšanje in bruhanje vsekakor opravite gastroskopijo. Sicer vam trotirno terapijo lahko predpiše tudi vaš zdravnik (dva antibiotika in blokator protonske črpalke)…Zdravljenje bakterije je zelo uspešno, potrebno pa je tudi spremeniti režim hranjenja in tip hrane.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close