Najdi forum

hemeroidi

Pozdravljeni,

stara sem 33 let in od poroda pred 4 leti imam stalno probleme z zunanjimi hemeroidi. Pri odvajanju blata nimam problemov tudi krvi ni opaziti. Včasih je malo bolje , včasih pa malo slabše. Kadar so prisotni me vse zelo peče.Mislite da bi bil čas za obisk proktologa. Vendar moj osebni zdravnik ne mara slišati, če prosim za napotnico. Njegovi odgovori so vedno, naj si vzamem za vsako težavo ki jo imam par dni dopusta.
Malo sem v skrbeh, ker zadnje čase zelo omenjajo rak danke. Ker ne vem kakšni so pokazatelji tega, mi prosim, če lahko opišete.

lp Valerija

Glede na vase skrbi je potreben pregled pri proktologu. Prepričan sem, da boste napotnico dobila brez težav, izbrani zdravnik pa tudi lahko opravi okvirni pregled.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

pozdravljen!

Stara sem 27 let in že 5 let imam težave s hemeroidi. Sicer nisem bila na koloskopiji, da bi mi to potrdili, ampak glede na težave mi je osebna zdravnica rekla, da so to hemeroidi. V vseh teh letih sm krvavela mogoče enkrat pa še to zelo malo, ali je možno, da imaš hemeroide in ne krvaviš?
(povsod namreč piše da je to eden glavnih simptomov). Sicer nimam večjih težav vsake toliko časa čutim manjšo bolečino pred odvajanjem, če nimam neizpraznjenega črevesja in potem po odvajanju. Sem in tja me začne močno špikati v predelu jajčnika (vsaj v začetku sem mislila, da je jajčnik), ampak me zraven špika tudi v zadnjiku in ponavadi imam takrat večje težave pri odvajanju oz. po odvajanju, takrat me boli tudi ko se usedem ali prehitro premikam. To traja kakšene dva ali tri dni. Zadnje čase se večkrat zgodi, da me boli trtica največ, ko sedim. Ali je to lahko povezano s hemeroidi? Ko se napenjam, pri opravljanju velike potrebe mi ven pogleda izboklinica, ki potem spet izgine. Zanima me tudi, ali je hemeroide mogoče pozdraviti? In katero zdravilo priporočate? Zdravnica mi je predpisala faktu, ki mi mogoče malo omili zadevo, ampak jo ne pozdravi, sicer pa odvajam redno in poskušam skrbeti, da je blato mehko, vendar se trenutno vse to vleče že 14 dni. Vem, da lahko ugotovijo le na koloskopiji ali je to to, vendar glede simptomov me zanima kaj vi mislite?

lp

Spoštovana!
Menim, da potrebujete pregled pri proktologu. Bulice so zelo verjetno hemeroidi, ce pa izpadajo bo verjetno potrebna manjsa operacija..

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close