Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Abdominalna kirurgija žolčni kamni

žolčni kamni

Spoštovani! Vem, da ste vi kirurg, vendar vseeno sprašujem ali obstaja kakšna možnost neoperativnega posega, da se znebim žolčnega kamna. Namreč ob bivanju v bolnišnici so mi odkrili žolčni kamen. Rada bi nasvet, kako naj ukrepam, zaenkrat brez operativnega posega? Če to ni možno, lahko poveste, kako poteka laparoskopska odstranitev, to delate pod narkozo ali samo lokalna anastezija.
Hvala za odgovore.

Če je kamen manjši (pol cm), obstaja možnost, da se sam izloči preko žolčnih izvodil, vendar je priporočeni način zdravljenja laparoskopska operacija. Do operacije vsekakor priporočamo žolčno dieto! Operacija se izvede preko treh ali štirih luknjic v trebušni steni, je v narkozi in traja cca 1 uro.

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Očitno so teli kamni kar velik problem saj imam tudi jaz podvprašanje.

Ali morda poznate kakšno vrsto prehrane ali naravna zdravila s katerimi se raztopijo žolčni kamni?
Nekateri pravijo, da pomaga olivno olje?
Čisto za firbec pa me zanima, kaj vi pravite, ali pivo res pomaga pri ledivičnih kamnih?

Pa dobrodošli na MON-u.

Spoštovana!
Diete, ki bi topila žolčne kamne ne poznam.
Kar se tiče piva in ledvičnih kamnov, pri slednjih, če so manjši, priporočamo ursi čaj 2-3 litre dnevno (morda tudi kakšno pivo v sklopu tekočin, alkohol je blagi diuretik).

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

Pozdrav!
Meni pa so pred tremi dnevi našli dva žolčna kamna-2,2 cm in 3,2 cm.
A v tem primeru bo šlo tudi za lasersko op., ali..?
Hvala

Spoštovana!
V vašem primeru bi vsekakor šlo za laparoskopsko operacijo, razen v primeru, da pride pred operacijo do hujšega napada žolčnih kolik z akutnim vnetjem…

************************************* Dr.Mark Mušič dr.med.spec splošne kirurgije

New Report

Close