Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrična in fetalna kardiologija prehitri utrip ploda??

prehitri utrip ploda??

Pozdravljeni!

Sem v 22.tednu nosečnosti….včeraj sem imela morfologijo in je ginekologinja rekla da naj bi imel otroček malo prehitri utrip (prvič 161 in čez par minut 164) meja pa naj bi bila 160
Sam srček je zelo lepo razvit in vse naj bi bilo ok razen utrip,no rekla je da ni tako grozno ampak da je za spremlajti.Vsako mamico vsak dvom skrbi….tudi mene malo skrbi če je lahko kaj narobe ali prehitro ‘paničarim’
Kontrolo imam spet čez 4 tedne,zame je to še daleč zato Vas prosim za mnenje

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

srčni utrip, kot ga navajate (161 in 164), ni v območju tahikardnih motenj srčnega ritma. Tako kot kasneje v življenju, je tudi pri plodu srčni utrip odvisen od številnih okoliščin, brez upoštevanja katerih sama navedba vrednosti pravzaprav ne pove kaj dosti. Iz pisma sklepam, da ginekologinja ob tem utripu ni bila zaskrbljena, se je pa odločila za spremljanje. V kolikor ste še vedno zaskrbljeni, predlagam, da se z njo o vsem skupaj še enkrat pogovorite.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

New Report

Close