Najdi forum

pospešno dihanje

Spoštovani!

Pišem Vam zaradi pospešenega dihanja mojega 6 tednov starega sina.
Zadnja dva tedna opažam pospešeno dihanje pri dojenčku, ki znaša 65 vdihov na minuto v mirovanju oz. spanju. Ko je buden in aktiven, je frekvenca tudi višja. Večkrat, predvsem, ko je buden, diha hitro in plitko, kot kuža.
Znakov, da bi se matral, nima. Diha s trebušno prepono, s težo lepo napreduje, ni cianotičen, saturacija je 99%,pulz 150, včeraj smo bili pri pediatrinji, ki ga je poslušala in pravi, da ne sliši nobenega odstopanja, nas je pa konec tedna še enkrat naročila na pregled, saj pravi, da glede na to, da dobro zgleda, ji ni jasno, zakaj je frekvenca tako visoka.
Edina stvar, ki ga matra, so krči oz. vetrovi, ki ga večkrat zbudijo iz spanja, ne vem pa, če je to s tem povezano.
Ne bi rada bila panična, vseeno pa me skrbi…

Iskrena hvala za odgovor!

Mateja

Spoštovani,

Ne vem sicer, če ste res želeli pediatričnega kardiologa, vseeno bom poskušal odgovoriti.

Pospešeno dihanje je pri dojenčku sicer res lahko odraz srčne napake, vendar se zdi po opisu splošnega stanja in predvsem ob podatku, da je otroka pregledala pediatrinja, ta manj verjetna.

Sicer pa, vzroki so lahko številni, o tem pa se pogovorite s pediatrinjo ob kontroli. Pediatrinja bo videla otroka, poslušala ga bo, pretipala in imela povsem drug uvid. Internet se pri rezreševanju tega problema res ne obnese.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdravljeni!
S sinom sva bila 4 dni hospitalizirana zaradi tahipneje.
naredili so uz srca, ki je bil ok, rtg pljuč tudi ok, saturacija in pulz ok, kri ok, plinska analiza krvi tudi ok… vzroka niso pojasnli. rekli so, da če bi bilo karkoli hudo narobe, bi bilo na teh preiskavah to vidno. vseeno pa so nas v četrtek naročili na pediatrijo na cmcrf, ki ga bodo snemali ponoči. ko otrok spi, se stanje normalizira, število vdihov je med 45-55, problem je, ko je buden in aktiven, ko res diha zelo hitro, zadnje dni tudi opažam, da ko vdihne, kakor da kolcne, kakor da bi bila neka zapora, ki mu ob hitrem dihanju ne dovoli vdahnit…

po eni strani sem pomirjena, da so rekli da je srček ok, vseeno pa nisem pomirjena z neznano diagnozo oz s tem, da so mi rekli, da ima “mehak prsn koš” in da zato diha s trebuščkom in da bo stanje sčasoma izzvenelo… ne zdi se mi normalno, da ima po 80 vdihov v budni in aktivni fazi, sploh pa, da ob vdihu “kolcne”…

vesela bom kakršnega koli vašega mnenja, tudi, če pravite, da to ni čisto vaše področje…
hvala in lep dan!
mateja

Pozdravljeni,

Veseli me, da so bili izvidi vseh opravljenih preiskav v normalnem območju.

Razlaga z “mehkim prsnim košem” in posledično spremenjeno mehaniko dihanja je povsem realna in to je lahko vzrok otrokovim težavam. So pa te težave prehodne in bodo z meseci minile.

Prepričan sem, da so kolegi na PeK dobro opravili svoje delo in da nimate razloga za skrb.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdravljeni,

Bi mi lahko razložili medicinski izraz “Nepomembna aortna regurgitacija”.?
Normalen UZ srca.

Lp

Preiskovalec tako označi regurgitacijo (puščanje) aortne zaklopke, ki je minimalno, nima nobenih hemodinamskih posledic in jih ne pričakuje tudi v prihodnje.

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Zdravo,

ja ja na izvidu piše, da je tanek regurgitacijski jet in da aortna regurgitacija ni hemodinamsko pomembna.

A ta izraz pomeni da je v redu stanje oz. ne vodi v težave tudi v prihodnosti ? Zdaj pustiva kaj bo starost prinesla (degenerativnost itd..), star sem 22 let.

Lp

Natanko to sem vam napisal, mar ne?

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Zdravo,

Nekako tako ja.

Lp

Pozdravljeni Dr. Vesel,

Moj sin je bil v otrostvu zacetek 7 leta operiran zaradi subaortnega vsd defekta, majhna luknjica. Luknjico so zasili s teflonsko krpico. Zanima me kako dolgo zivljenjsko dobo imajo te krpice in ce bo potrebna kdaj menjava krpice, recimo cez 50-60 let ? Al kako je s tem ?

Lepo prosim za odg.

Lep pozdrav

Krpice nikoli ne bo potrebno menjati, brez skrbi!

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Zdravo,

Ker se s srčnim tkivom tako zaraste da postane srcu “nevidna” ?

Lp

Tudi tako lahko rečete.

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Pozdravljeni,

Ta teflonska krpica se vedno pri vsakem osebku preraste s tkivom, pri otrocih je logicno ker se rastejo organi kaj pa pri odraslih ?

Lp

Tudi pri odraslih.

To temo sva, mislim, da izčrpala.

Lep pozdrav,

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

New Report

Close