Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrična in fetalna kardiologija Izolirani desni aortni lok

Izolirani desni aortni lok

Pozdravljeni. Sem v 28tednu nosecnosti. Na ultrazvoku srca so ugotovili, da je desni aortni lok izoliran. V primeru da je samo to, kirurgija po porodu ne bo potrebna. Sama ne vem kaj naj bi to pomenilo niti nicesar ni na spletu. Kaksne drugevrazlage niso dali.
Zanima me le, ali je to lahko povezano s kromosomskimi napakami. Sem na terapiji lamictal 2×150, folcain 5mg (od drugega meseca dalje) in scitniski hormoni.
Najlepse hvala.

Izoliran desni aortni lok je redka anatomska različica, poteka aortnega loka, pri kateri, kot pravilno navajate, zdravljenje ni potrebno. Bistveno pogosteje se sicer desni aortni lok pojavlja v sklopu nekaterih srčnih napak. Pridevnik “izoliran” je sicer tisti, s katerim kardiolog poudari, da na na srcu ni drugih nepravilnosti.

Izoliran desni aortni lok se lahko pojavlja kot edina kardiološka manifestacija določenih genetskih nepravilnosti, zato sta ob diagnozi vsekakor na mestu natančen “genetski sonogram”, kar pomeni natančen UZ pregled ploda za izključitev nepravilnosti drugih organov, kakor tudi amniocenteza, s katero perinatolog dobi potreben material za genetske preiskave. Ali je bilo to narejeno oz. kakšni so bili rezultati teh preiskah, o tem pa se pogovorite z vašim ginekologom.

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Lepa hvala za odgovor.
V petek imam ultrazvok v Grazu. Upam, da se izkaze najboljse.
Bi pa vseeno dodala se vprasanje, ki ke najbolj tezi in bi bila rada temu vesca, saj se navsezadnje to tice mene in nasega dojencka… katerim genetskim spremembam in spremembam organov je lahko pripisati to situacijo oz za katere bolezni/sindrome se gre?
Hvala

Lepa hvala za odgovor.
V petek imam ultrazvok v Grazu. Upam, da se izkaze najboljse.
Bi pa vseeno dodala se vprasanje, ki ke najbolj tezi in bi bila rada temu vesca, saj se navsezadnje to tice mene in nasega dojencka… katerim genetskim spremembam in spremembam organov je lahko pripisati to situacijo oz za katere bolezni/sindrome se gre?
Hvala

Spoštovani,

Predlagam, da počakate na drugo mnenje.

V kolikor bo dg potrjena, boste zagotovo imeli priložnost s fetalnim kardiologom govoriti tudi o teh povezavah. V naprej in po forumu se mi enostavno ne zdi primerno.

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

Lepa hvala in vse dobro.

Hvala. Vse dobro tudi vam.

************************************** Dr. Samo Vesel, dr. med. Pediatrična kardiološka ambulanta SB Celje: pon, tor, sre (03 423 3987) Fetalna kardiološka ambulanta SB Celje: čet (03 423 3987) Pediatrična in fetalna kardio ambulanta SB SG: 1. in 3. petek v mesecu (02 882 3471; 7-11h) Samoplačniška fetalna kardio ambulanta ZC Dravlje: po dogovoru (051 336 847)

New Report

Close