Najdi forum

pozdravljeni,

imamo skoraj 4letnico, ki je zelo odločne narave. Že od malega zna uveljavljati svojo voljo oz. da se bolje izrazim, veliko energije nama z možem vzame, da preusmeriva njeno pozornost na karkoli drugega. V vrtcu se jim to ne zdi nič takega, je pač “odločna”. Mene pa moti, predvsem njen način, da če ne doseže svojega, se dobesedno strma, se zavleče v kak kot in ne komunicira z nobenim. Ne pomaga ne prigovarjanje ne razlaganje zakaj nekaj ja/ne. Če je res togotna, zna tudi fino kričat. Zelo jo ujezi tudi, če ji kdo želi kaj pomagat oz. nekaj naredi drugače, kot si je zamislila sama (čeprav prosi za pomoč, vendar pride do nesporazuma, kako to izvesti) Ponavadi jo pustimo, da skuha mulo ko konca in se potem sama vrne k nam. Me je pa malce strah, če bo to počela tudi v šoli. Do šole ima še dobro leto in pol – strah me je, da je do takrat ne bomo spravili v red. V šoli je ne bodo tolerirali tako kot v vrtcu in je ne bodo pustili, da se trma v kotu. Prosim za kakšen nasvet, kako postopat. Je to, da jo takrat pustimo pri miru, edini način? Kako ji dopovedat, da s takim obnašanjem ne bo šlo?

New Report

Close