Najdi forum

kako reagirat 9 letnik

Pozdravljene,

imam sledec problem, ker ne vem kako zdaj odreagirat. Moj 9 letni otrok je bil letos avgusta na pocitnicah pri babici. En dan ga je babica za urico dala pazit k 80 let stari gospe, ki je njena najboljsa prijateljica. Ampak moj otrok je na zalost vzel tej gospe iz torbice 50 eur. Zdaj po 1 mesecu je priznal, da je vzel ta denar in je socialna delavka na soli rekla naj najdemo primerno kazen zanj, da se bo naucil, da se to ne pocne. In sva se strinjala, da gre do gospe osebno in ji denar vrne ter se opravici, a tu nastane problem. Moja mama – torej otrokova babica je proti temu, da se denar vrne. Ona se sekira, ker misli, da jo bojo zdaj ljudje, ki so prijatelji te gospe (torej iz bloka) in vsi iz njenega bloka grdo gledali, ces da njen vnuk krade in ne dovoli, da ta denar vrne gospe. Pripravljena se je tudi skregat z mano in mojim partnerjem, rekla je pac, da noce da ji naredimo sramoto, ker bo rabila ljudi, ker pa mi zivimo v drugem kraju, pa nas kao ne briga ce bojo njo grdo gledli, nas valda ne bojo. (njena izjava).
Rekla mi je tudi, da ce bi ta gospa pogresala denar, bi ji to tud povedala in bi ji ga potem vrnili, drugace pa da ta gospa niti ne ve koliko denarja ma v denarnici ker cele penzije s sabo nosi in daje svojim necakom, vnukom, itd…

Jst bi na vsak nacin rada, da otrok vrne ta denar in se opravici, ampak a je se kaksna druga moznost, da bi nosil svoje posledice za dejanje ki ga je storil.

Groznje s policijo in popravnim domom ga prestrasijo le za kratek cas. Je pa bil sam toliko, da je priznal da je denar vzel in kje ga je vzel. Ampak ce jaz ne bi klicala moje mame in ji to povedala, ona tud ne bi mela pojma o tem…. Dvorezen mec pac, ampak se mi je zdelo prav da jo poklicem in ji povem.

Uglavnem, kaj bi ve naredile v mojem primeru. Res nimam vec idej.

New Report

Close