Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Hčerki in "najboljše" prijateljice

Hčerki in "najboljše" prijateljice

Hčerka hodi v 2 razred. Že od zadnjega leta vrtca jo vabijo prijateljice na sleepover, vendar do danes še ni šla, dobiva pa vedno več vabil in kar nekaj teh pižama partijev je že minilo brez nje in potem se pritožuje, da je izločena.

Razlog je v tem, da jaz teh punc ne želim potem povabit nazaj, ker so za moje pojme totalno podivjane in jih ne obvladujem, ko so pri nas same brez staršev.
Še ko pridejo na obisk za par ur in so večinoma zunaj, not pridejo samo pit in jest, mi naredijo totalen kaos po bajti. Ampak ok, bomo že pospravili počistili – to še ni tak problem.

Najbolj me moti da se 70% časa pričkajo, prepucavajo in ena drugo provocirajo – no kdo drug bi rekel, da se obnašajo tipično za svoja leta in da imam jaz čudne ideje kako bi naj izgledalo druženje povprečnih 8 letnic, zato ta izvenšolska druženja držim na minimumu – med počitnicami tu in tam ampak potem imamo še 4 dni nemogoče obnašanje doma, ker se potem naše punce začneta enako obnašat tudi med sabo.

V šolo hodita naše punce 10 min pred poukom. Domov gresta takoj po pouku.
Na popoldanskih dejavnostih nista s temi puncami.
Učiteljica jih drži čim bolj narazen -pač ne daje teh punc (tudi naša je v tej skupini) skupaj sedet, ne delajo skupaj kakšnih nalog v paru/skupini ipd, ker so preveč dominantne.

Hčerka se vsaj 2x na mesec razjoče, da so bile nesramne do nje, da ji niso dale tistega, dovolile onega, da se ni hotela katera igrat z njo, ker ni imela tega ne onega. Seveda naša ni nič kaj bolj nedolžna – isto dela doma svoji mlajši sestrici.
Po moje bi se mi še večkrat potožila, pa potem dobi servirano nazaj z moje strani, da to niso prave prijateljice in da se naj s kom drugim igra, česar pa noče, ker zagovarja, da so te punce njene best frends.

V vasi imamo še kar nekaj otrok, s katerimi se družita in prihajajo večkrat k nam in se čisto lepo igrajo brez prepucavanj in prepiranj. S temi sošolkami pa obup, zato reduciramo čas, ki ga preživljajo skupaj na minimum. Ampak, če vprašam hčerki, so to njune najboljše prijateljice.

Kot že rečeno, so sedaj druge punce začele kar močno prakticirat te izmenjave, sploh v poletnem času se znajo povečat in naša jamra, da jo začnejo počasi zafrkavat oz izločat na račun tega.

Prosim kak predlog, kako se naj lotim te dileme.
Hvala!

New Report

Close