Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Bolečine v sklepih in mišicah Otečen 2. prst na nogi pol leta po izpahu

Otečen 2. prst na nogi pol leta po izpahu

Pozdravljeni,

poleti, torej pred pol leta, sem si pri igri odbojke na mivki pri doskoku izpahnil 2. prst in sicer sklep med proksimalno in mediano falango. Na mestu sem si ga reponiral. Bolečine same po sebi ni bilo, bila je prisotna bolečina, če sem skušal prst premikati navzdol. Čez dan ali dva je bila vidna tudi podpludba. Čez nekaj dni sem ponovno igral, a pazil, da nisem preveč stopal po prstih te noge. Kar mi je čudno, je to, da je prst od dneva po izpahu (se mi zdi) do sedaj enake velikosti – deluje zatečeno. Zanima me, ali je to normalno, bo izginilo ali ne, ali se je hrustanec mogoče kaj zarastel in ali je aktivnost kmalu po poškodbi k temu pripomogla. Prst še vedno deluje nekoliko tog in ni tako fleksibilen kot prej. Stvar je precej obstranskega pomena, pa vendar me zanima.

Lep pozdrav in hvala za odgovor.

Zahvaljujem se za vaše mnenje

Pozdravljeni,

pri tovrstih poškodbah pride v celoti do preraztega ligamentov, prav tako tetiv mišic. Včasih potrebujejo takšne stvari (z mirovanjem) cca. 6 mesecev vključno s fizioterapijo za okrevanje in stanje brez bolečin. Predlagam vseeno obisk pri zdravniku ortopedu, tudi morebitno slikanje za nadaljnje odločanje.
Sklepna ovojnica v času poškodbe otrdi, zato je potrebno gibati v vse smeri kot rehabilitacija. Tudi ligamente je potrebno zmehčati, da bi pridobili poln gib brez bolečin.

Ajda Kolmančič, dipl. fiziot., trigger point terapevt, obravnava po metodi Cyriax in IASTM Fizioterapija z Ajdo - Fizioterapija Maribor Šentiljska cesta 37c, 2000 Maribor [email protected]

New Report

Close