Najdi forum

Spoštovani!

Sam sem ime 22.julija 2016 zlom skočnice(talusa) in nato do sredi septembra nehodilni mavec. Nadaljeval sem z fizioterapijo vse do decembra. Operacija pa pri zlomu ni bila potrebna. Pred tem zlomom sem imel tudi nekaj izvinov tako levega kot desnega gležnja. Zanima me vaše mnenje, ali je prišlo do tega zloma nazadnje zgolj kot naklučje (sam sem namreč pod ostrim kotom udaril z sprednjim delom stopala v soigralca pri košarki) ali je bila to posledica že prejšnih rahlih poškodb. Imam pa še eno vprašanje in sicer ali bi lahko po vašem mnenju že začel z rahlim rekreacijskim tekom, glede na to da je od poškodbe že skoraj pol leta. Ali naj raje še nekaj mesecev počakam?
Lp, David

Spoštovani,

zlom skočnice je lahko posredno povezan s predhodnimi poškodbami, se posebej, če so te zapustile ohlapnost gležnja.

Pri zlomih skočnice obstaja nevarnost odmrtja dela le-te zaradi s poškodbo prizadete prekrvavitve. To se običajno pokaže v obdobju od 6 do 24 mesecev po poškodbi. Priporočam posvečati pozornost morebitnemu naraščanju bolečin in v tem primeru takojšen kontrolni pregled. Sicer priporočam obremenjevanje poškodovane okončine (tudi tek) le do meje bolečine.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close