Najdi forum

Pozdravljeni…nekako bi rada prišla iz tega zame začaranega kroga…

sem študentka,problemi so se začeli mislim da že več kot 5, 6 let nazaj…takrat je prišlo v javnost misel da sevanje telefona povečuje možnost nastanka tumorja, o takrat naprej me je par mesecev vsak dan bolela glava, omejila sem uporabo telefona, ponoči v sobi sem ga ugašala, več hodila ven televizijo gledala od daleč in bolečina je nakako izginila. babica je pri mojih 2letih umrla za rakom dojk in v nekem obdobju je po meni dnava in dneve hodilo po glavi da bom tudi jaz dobila bolezen in umrla in tako sem mari katero noč prejokala v svoji sobi. čez kkšno leto sem tudi mesec ali več čutila pekočo bolečino okoli srca in moje misli so se spet nagibali kako imam že tako mlada probleme srcem, da me bo kap in stvari so se še poslabšale ampak čez čaz minuile…v šoli smo imeli predavanje o malignem melanomu, ne dolgo za tem sem “videla” po vsem telesu spremembe na znamenjih, spet sem prejokala kakšno noč in me pripeljalo do te mere da sem kljub napotnici šla na samoplačnišči pregled kjer so ugotovili da je z menoj vse v najleščem redu in sledilo je da ja v vasi umrla neka mlada mamica za rakom želodca, ne dolgo za tem me je bolelo v želodcu spet par mesecev vsak dan.

aprila sem začela premišljevati nekaj glede partnerja, in odločitev je bila zame tako težka de se spet nisem mogla odločiti, zadeva se je vlekla skoraj pol leta ko sem se skoz spraševa, šla tudi osebno do strokovnjaka o partnerskih zadevah, spet prejokala in se do sedaj umirila..a nastopile se so spet teževe, bolečina okoli srca, ki se je nadaljevala levo roko, nehala, ali hitro bitje srca, za tem sem parkrat vsaj dobila občutek da teško diham, zdaj pa spet par dni čutim glavobole, na vsake tolko se mi celo zdi da imam ovedlevico, zadnje čase tudi jokam skoraj za vsako stvar…nikol pa nism prepričana ali se mi samo zdi, ali je vse res, je vse zaradi stresa….res bi rada bila bol umirjena…

baje pomaga tudi več vitamina b? dominol?

Že v naprej se zahaljujem za nasvet

Lepo pozdravljeni,

najlepša hvala za vaše vprašanje. Kot ste omenili že sami, se velikokrat dogaja prav to, da se vrtimo v začaranem krogu. Tisti, ki se tega zavedamo, smo prehodili že vsaj pol poti na poti okrevanja. Ko ozavestimo, da imamo težavo in da je čas, da jo rešimo, smo tudi motivirani, da vztrajamo pri naporih in novih izzivih – s tem ustvarjamo novo navado, gradimo nova prepričanja in širimo vzorce vedenja. Zdaj ste bili namreč »navajeni«, da ste se velikokrat znašli v vrtincu negativnih misli, ki so bile vedno bolj pogubne; ker so naši možgani (tj. misli) povezani s fizičnim počutjem, se je ta povezava odražala v bolečinah v želodcu in srcu.

Kje je razlog, da ste »navajeni« najprej pomisliti na najbolj črne scenarije, zdaj niti ni tako pomembno. Predlagam pa vam, da se kasneje, ko bo dozorel čas, odločite in s strokovnjakom poiščete vzroke za vaš vedenjski vzorec. Praviloma se vzroki skrivajo v otroštvi, vzgoji ali pomembnih čustvenih izkušnjah, ki pustijo sledi za vedno.

Glede na vse, kar ste opisali, sklepam, da ste v primerjavi z drugimi bolj »občutljivi« na različne zunanje vzroke in da vas najbolj skrbijo prav potencialni vzroki za hude in dolgotrajne bolezni. Verjamem, da racionalno veste, da vaši nenehni strahovi nimajo vedno prave osnove (tudi z vidika verjetnosti). Ne glede na to, kaj racionalno veste in kakšna je verjetnost, da se vse težave, katerih vas je zdaj strah, zgodijo prav vam, pa je bistveno, kaj doživljate vi. Objektivno ni tako zelo pomembno, kot je pomembno vaše subjektivno doživljanje. In ker je vaše subjektivno doživljanje zelo različno od objektivnih dejavnikov in dejstev (tj. je razkorak velik), imate težavo z nemirom in s strahovi ter skrbmi. Kot sem omenila, ste bolj občutljivi, morda se celo nagibate h tesnobi (oziroma anksioznosti). To pomeni, da takšna okupacija ni povsem običajna – tudi sami pravite, da niti niste več prepričani, če se vam to samo zdi. Glede na vaši negativne misli, sami si ves čas povzročate stres in ga tudi generirate.

Pravite, da si želite biti bolj umirjeni. To seveda pomeni, da je treba strahove umiriti in jim pokazati, da nimajo prave osnove. Strahovi so lahko posledica porušenega ravnovesja v možganih. Dominor se je pokazal kot odlična podpora prav pri strahovih in številnih skrbeh. Uravnava ravnovesje v možganih in vam tako daje podporo, da je strahov vedno manj oziroma da tudi čustveno »ugotovite«, da so neracionalni. Glede na izraženost, pogostost in različnost vaših strahov vam svetujem, da poskusite z Dominorjem, ki vam na naraven in varen ter učinkovit način omogoča narediti prvi korak. Priporočam vam, da prvih deset dni zaužijete dve kapsuli dnevno – eno zjutraj in eno nekje tri ure pred spanjem. V teh desetih dneh bi se ravnovesje v možganih verjetno že moralo “postavljati na noge”, kar bi vi zaznali kot več pozitivnih občutkov, tj. manj strahu oziroma bi le-ta bil manj intenziven, in več notranjega miru. Dominor v primerih, kot je tudi vaš, priporočajo tudi zdravniki, saj je zelo učinkovit prav pri tesnobah, strahovih in nenehnih, ponavljajočih se skrbeh.

Želim vam čim več notranjega miru.
Se slišiva čez kakšnih deset dni, ko boste lahko poročali o prvih rezultatih?
M.

P.S. Kako pa je z vašim spanjem? Vas tudi ponoči “preganjajo” negativne misli in strahovi?

POZDRAVLJENI!
kER IMAM SAMA ZELO PODOBNE PROBLEME, ME ZANIMA, KAJ JE DOMINOR , KJE SE KUPI IN KAJ VEČ O TEM ZDRAVILU?

HVALA IN LP

Poglejte si teme v tem forumu…pod dominor…tudi jaz ga jemljem sedaj cca. 10 dni.

Draga Pippi, Dominor je naravni blažilec stresa oziroma pomoč in podpora pri različnih strahovih in tesnobah. Deluje tako, da uravnava ravnovesje med prenašalci pozitivnih občutkov in prenašalci negativnih občutkov v času tesnobe, strahu, treme oziroma ko smo pod pritiski – takrat namreč zaznamo več negativnih občutkov, kar nas še dodatno zaziba v začaran krog. Dominor deluje tako, da ohrani pozitivne občutke tudi, ko nas je strah. Povedano zelo enostavno: z Dominorjem si nadanemo drugačna očala, takšna ki nam omogočijo, da nas je manj strah in da se zaradi tega potem lahko soočimo s strahovi, saj nas ti ne dušijo več. Tako stopimo iz začaranega kroga in zaznavamo več notranjega miru. Ni notranje panike, skrbi, kako bomo stvari izpeljali in notranjih dialogov, ali nam bo sploh uspelo.

Naj povem, da Dominor nima moči, da spreminja življenja oziroma situacije, ampak spremeni nadš odnos do vsega tega – imamo občutek, da smo v boljši “notranji kondiciji” in da lahko stvari izpeljemo suvereno.

Dominor je naraven in varen (ni odvisnosti in navajenosti); priporočajo ga tudi slovenski zdravniki, dobil je že več prestižnih evropskih nagrad in bil posebej izpostavljen na svetovnem kongresu o stresu (2004).

Dobite ga v vseh lekarnah, lahko pa kupite tudi v spletni trgovini http://www.dominor.si/trgovina/. V škatlici je 30 kapsul, kar zadostuje za mesec dni jemanja.

Želim vam čim močnejšo notranjo oporo.
Mia

New Report

Close