Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca bula na vratu & tezko dihanje [vprasanje]

bula na vratu & tezko dihanje [vprasanje]

Lp! Stara sem 17 let in pred priblizno 7meseci sem odkrila bulo na levi strani vratu malce bolj zadaj od lege usesa.Bila sem ze pri zdravniku v zadnjih dveh mesecih,kjer sem morala dati kri in pa se nekaj dni nazaj sem imela ultrazvok in punktacijo te bule.Pri zdravniku prej nisem bila 5 mesecev nic,ker sem upala da bo ta bula morda sama izginila ampak ni.Po pregledu izvidov krvi je bilo receno da je vse v redu pri punktaciji in pregledu krvi,ki so mi jo vzeli iz vratu pa so mi rekli,da naj bi vzeli premajhen vzorec ter da naj bi postopek ponovili se enkrat,ampak jaz tega nocem,saj mi je po tej punktaciji zatekel cel vrat in sem komaj dihala ponoci.Ta bula je drugace bolj mehka na otip ce “pritisnes” nanjo ampak se veca in manjsa vsak dan in kadar se poveca se tezje diham.Zdravnica mi je rekla,da to ne more biti od tega ampak jaz sem prepricana da je saj prej nisem imela tezav z dihanjem dokler se ta bula ni pojavila.Sedaj me zanima kaj bi ta bula lahko bila?Ali je nevarna?Ponoci in tudi zadnje tedne podnevi res tezko diham in ne vem vec kaj narediti.Zdravnica me zeli poslati na slikanje,ker sem odklonila punktacijo ampak to se bi potem se vse bolj zavleklo in se bojim,da bi bilo se hujse kot je.Zanima me kaj vi mislite o tem in kaksno bi bilo vase priporocilo?se da dobiti kaksno zdravilo za to[nobenega zdravila se nisem dobila predpisanega za to bulo]?ali lahko prosim zdravnico da bi mi predpisala antibiotike za zatecene bezgavke,ce to so bezgavke?Hvala za vas odgovor ze vnaprej.

Pozdravljena!
Bula za ušesom bi lahko bila bezgavka. Ker je tam že toliko časa, je prav, da ste opravila punkcijo in ker ni uspela, je pravilno, da se jo ponovi. Verjamem, da vam poseg prav posebno prijeten ni bil, je pa potrebno pri teh bulicah priti stvarem do dna. Tudi jaz si težko predstavljem, kako bi lahko zatrdlina na tem mestu motila dihanje, zato mislim, da je razlog za to drugje. Tu ne gre pozabiti, da tudi zaskrbljenost ali intenzivno spremljanje dogajanja v zvezi z zatrdlino lahko povzroča OBČUTEK dušenja, stiskanja v vratu. Jaz vam iz napisanega torej predlagam ponovitev punkcije.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,imam ščerko staro 7 mesecev in pri igranju sva s partnerko ugotovila, da ima bulo na levi strani vratu.
Lega bule je:
– leva stran vrata dva prsta nižje in 2 prsta nazaj za levim ušesom.
Bula je vidna, ko pogleda v desno. Ima obliki elipse z daljšo diagonalo 1,5cm-2cm(prsta do dva). Ko potipava bulo se bula premika v vse smeri Zanima me:
– kaj bi lahko bilo to?
– ali je nevearna?
Hvala za odgovor in lp.

Damijan

Najverjetneje je le povecana bezgavka, ker so te ponavadi vnetnega porekla, bo verjetno scasoma izginila sama, koristno pa je opazovanje spremembe.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

jaz pa sem prepozno za zdravljenje odkril bulo na vratu oz. požiralniku, ker sem vedno mislil da se meni pač ne more nobena bolezen pojavit.očitno pa sem se motil.vse bom dal od sebe da premagam raka čeprav statistika ni meni v prid pa verjamem in vem da če se dovolj trudiš. se ti trud poplača.

Pozdravljeni g. Rebolj
Na zadnjem delu vratu sem zatipala trdo fiksirano nebolečo podkožno bulico. Kaj mi priporočate, ali je potreben obisk zdravnika?

Hvala in LP

Uffff, zgol iz podatka, da je tam nekje neka bulica, ne bova pogruntala za kaj gre. Fiksirana na kaj? Vretence?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Fiksna v smislu da se pod kozo ne premika sem in tja.. Je trda in majhna.. V enem tednu se ni spremenila ne velikost ne oblika…

s pregledom bi bilo treba predvsem ugotoviti, del katere strukture je in potem bo dosti lažje. V zgornjem dlu zadnje strani vratu oz v zatilju se sicer lahko zatipa tudi bezgavka.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close