Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca poliurija? diabetes? kaj?

poliurija? diabetes? kaj?

Pozdravljeni, pred enim mesecem sem nekega jutra pričel intenzivno urinirati (večje količine in močan curek). ker sem takoj pomislil na diabetes, sem se spravil na dieto (zaradi močnega stresa sem se zredil 15 kg). Zadnjič ko so mi pregledali kri je bilo aprila 2017, krvni sladkor je bil 5,6 tri ure po obroku, na urgenci – panični napad). No, ko sem pričel hujšati, je problem izzvenel, vsaj sem mislil, saj se je spet pojavil. Poleg tega, ko je prisotno močno uriniranje, vidim megleno na desno oko in me mravljinčijo prsti na obeh rokah (zadnji trije, ulnarno). Ker je bilo vedno huje, sem letel na urgenco, a se mi zdravnica ni zdela zaskrbljena. Izmerila krvni sladkor (ob treh zjutraj, do enih sem bil zunaj s prijatelji, pil pivo, jedel čipse in na koncu dve kokakoli zero), izvid 6,8, zdravnica rekla da nisem tešč in da bi bilo OK celo do 8,0. Da bi me pomirila, mi je še vzela urin (lulal v kozarec, izvid v dveh minutah, lih ko sem imel domnevno poliurijo), rekla da je urin ‘čist kot solza’ in da nimam diabetesa in da bi videla če je na ledvicah kaj narobe. Za mravljinčenje mi je dala vitamin B. Tistega jutra sem sicer še mnogo uriniral. To me je za nekaj dni pomirilo, toda danes zjutraj sem spet v paranoji saj zelo dosti uriniram in me zopet mravljinčijo prsti.
PS. prejšnji teden sem si izmeril krvni tlak, 123/78.
ps2 preveliko uriniranje traja samo zjutraj dopoldan, potem ko nekaj pojem, se blokira in ne uriniram nadaljnih 5 ur
ps3 ponoči se ne zbujam zaradi uriniranja, že celo življenje, tako kot zdaj, uriniram 1x na noč. Problemtično postane uriniranje, ko se zjutraj vstanem z namenom, da ne grem nazaj spat
Naj povem, da imam dolgo zgodovino anksioznosti in paničnih napadov in posledične hipohondrije in bil 2x na paroxatu. Ampak takih problemov kot sedaj nisem nikoli imel.
Hvala

New Report

Close