Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Težave s srcem?

Težave s srcem?

Pozdravljeni,

pišem vam v zvezi s svojimi morebitnimi težavami s srcem. Stara sem 28 let, imam ustrezno ali celo nekoliko prenizko telesno težo, na žalost sem bila kadilka, zaradi težav sem pred kratkim prenehala. Moje težave so se začele nekaj mesecev nazaj, ko sem se ponoči zbudila preznojena, s povišanim pulzom, tiščalo me je v prsih in v levi roki. Ker sem se ustrašila, sem zjutraj odšla k osebnemu zdraviku, kjer so mi posneli EKG (ki je bil povsem normalen) in dobila sem napotnico za kardiologa. Tudi sicer imam pogosto težave s povišanim pulzom (naprimer po določeni hrani, če se preveč najem, pred spanjem) in občutkom razbijanja v prsih. Občasno me tudi rahlo boli in špika v prsih, levi roki in tudi čeljusti. Zgodilo se mi je tudi, da me je v prsih tiščalo med hojo, če je bilo zunaj mrzlo. Vse te stvari me zelo strašijo. Opravila sem torej EKG (izvid BP), prav tako UZ srca (IZVID: EDV LP 128mL, EF LP (Simpson, 4D) 64%. Segmentnih motenj kontrakcije ni. Debelina LP sprednja stena 9mm, zadnja stena 8mm. Površina LA 14,2cm2, volumen 33mL, indeks LA 20mL/m2. Mitralna zaklopka ima blago elongiran sprednji listič, koapitacija ohranjena, regurgitacije ni. Premer korena aorte 33mm, zaklopka je trolistna, strukturno in funkcijsko b.p.. Atrijski septum je pravilno formiran, neprehoden. Trikuspidalni gradient 22mmHg, TAPSE (TZ) 27mm. Širina PA 21mm. Pljučna zaklopka b.p..). UZ ščitnice je prav tako b.p..
Sicer Vam moram povedati, da se pogosto srečujem tudi s paničnimi napadi in le-te rešujem s pomočjo psihoterapevta. A vendar me vso to špikanje in razbijanje srca skrbi in se na Vas obračam z vprašanjem, ali sem glede na opravljene preiskave lahko mirna? Je z mojim srcem vse vredu? Ali menite, da bi mogoče morala opraviti še kak drug pregled (mogoče EKG pod obremenitvijo)?
Za morebiten odgovor se Vam vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav!

Zdravo, tole bi veliko laže pripisal paničnim napadom oz tesnobi, kot pa srcu in glede na preiskave ne vidim razlogov za skrbi. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close