Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca morski ježek

morski ježek

pozdravljeni,
dopust mi je uspel pokvariti (in vrjetno tudi jaz njemu) morski ježek
pohodila sem ga v nedeljo, bodic mi je pa v koži ostalo 11
poskusila sem jih odstraniti na vse načine, s pripomočki za pedikuro, pinceto, iglo, šivanko, kisom… in mi jih nikakor ne uspe odstraniti, so globoko pod kožo hkrati pa so zelo male, kratke in krhke. skoraj nemogoče priti do njih, ali pa bi si morala izkopati precej kože kar pa že na dotik preveč boli in bi bilo nemogoče
znakov vnetja ali gnojenja ni videti, mogoče le rahka rdečina okrog vsake vidne bodičke, in rahla oteklina.
klicala sem zdravnika ki mi je rekel da nimam kaj kot da čakam da se mi vse skupaj izgnoji
zanima me, v kolikšnem času bi načeloma naj prišlo do vnetja in če je še kakšna druga metoda da poskusim odstraniti bodice v koži?
strah me kako bo izgledalo ko se bo tole vse zagnojilo in kakšne muke bodo šele takrat..
hvala za odgovor lp

Pozdravljeni, res vam ne bo nihče razrezal pol stopala, da bi odstranil vsak drobec ježeve bodice. Telo zmore obvladati bodice tudi samo, saj smo smo dobršen del svojega kosmatega človeškega evolucijskega bivanja na planetu skakali bosi po trnju, v kameni dobi nismo imeli niti pincete, pa vseeno nismo izumrli kot prav tako bosi mamuti. Ja, res se lahko malo zagnoji, tujek se praviloma izloči, ni pa to nujno grozen ognojek. Če bi bilo vnetje obsežnejše, pa greste seveda vseeno lahko nazaj k zdravniku 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close