Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Oteženo spanje zaradi gnojne angine

Oteženo spanje zaradi gnojne angine

Pozdravljeni,
V začetku tega tedna se mi je začela bolečina v grlu, ki je do srede postala tako neznosna, da sem moral do zdravnika. Zdravnik je po pregledu in vzorcu sline potrdil, da gre za gnojno ter mi predpisal Ospen, katerega jemljem na vsake 8ur, trenutno sem na 4 tableti, tako da naj bi že prve znake izboljšanja opazil že jutri, vendar pa imam v zadnjih dveh dneh zaradi gnoja v grlu zelo velike probleme s spanjem. Saj v dveh nočeh nisem zatisnil očesa za več kot 15min, ker diham oteženo ali pa se mi prej kot slej zamašijo dihalne poti, tako da se posledično zbudim. Kakšne nasvete mi priporočate, da bi v naslednjih dneh lahko vsaj za nekaj ur normalno zatisnil oči? Že v naprej se zahvaljujem za kakršnokoli pomoč.

LP

Zamašen nos ni posledica angina, zanjo tudi ni značilno iztekanje gnoja da bi vam oteževalo dihanje. Lahko pa spite težje zaradi večjih in otečenih mandljev. Nos se lahko sprosti z kaplocami ali sprejem za nos, bolečine v žrelu ublaži z analgetiki, če gre pa res za dušenje, potrebujete ponoven pregled pri zdravniku. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close