Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Otrok, prosim vaše mnenje

Otrok, prosim vaše mnenje

Spoštovani.
Sin trenira gimnastiko in mu je to tako všeč, da tudi doma veš čas dela stoje, premete, kolesa, vzmike na drogu ( na igralih v parku). To počne celo popoldne, več ur – pač kolikor smo zunaj.
Star je 7 let.
Zgodi se, da tudi 2 uri neprestano telovadi, praktično stoji na rokah, hodi po rokah…
Danes se mu je ob tem pojavila krvavitev iz nosu in hujša bolečina v področju zgornjega dela trebuha, ki jo je pokazal kot vodoravno črto čez zgornji del trebuha.
Po počitku je bolečina popustila, krvavitev se je vstavila.
Je to lahko povezano s tem kar počne in ali so z vidika zdravja vsi ti gibi v ledveni hrbtenici – premet naprej ok ali ne?
Tudi drugi otroci se tako igrajo, vendar vsega tega ne počnejo tako kot on, ker pač ne trenirajo in je logično, da njihove stoje in kolesa izgledajo manj nevarno. je toliko starega otroka sploh smiselno izpostavljati pravemu treningu? Ni to neke vrste zloraba otroka, čeprav ima sam željo in voljo resno trenirati?
V dilemi sem, ker se bojim za njegov fizični razvoj in morebitne posledice tekmovalne gimnastike pri tako majhnih. Prestrašila me je krvavitev iz nosu in bolečine.
Hvala za mnenje.

Pozdravljeni, krvavitev iz nosu po tem, ko je bilo obrnjen na glavo, ni nujno bolezenskega porekla ali znak, da mu početje škoduje, saj se pojavi tudi sama od sebe kdaj, pri stoji pa je tlak krvi zaradi položaja telesa v teh žilicah še mnogo večji. Ukvarjanje s otrok s športom se mi zdi dobro preživljanje prostega časa in če je to njegova želja in veselje (in ne vaša ambicija), to nikakor ni zloraba. Žal vam ne znam postaviti mej, koliko je za otroka določene starosti ravno prav ter kaj je zanj škodljivo ali preveč. Če trenira pod vodstvom strokovnjaka oz trenerja, pričakujem, da je ta usposobljen za delo z otroci in se obrnite nanj, usmeritve morda dobite tudi pri njegovem pediatru, žal vam na to temo jaz ne znam svetovati kaj več, kot ste verjetno sklepali že iz solgega čakanja na odgovor 😉
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close