Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Želodec, Nolpaza

Želodec, Nolpaza

Pozdravljeni!
Nekje na začetku maja mi je zdravnica zaradi manjših težav z želodcem predpisala Nolpazo, 40 mg, eno tableto zjutraj. Tablet je bilo za 2 meseca, rekla je, naj vzamem vse do konca. Imam jih še nekaj. Stanje se je občutno izboljšalo, zadnje 4 dni jih nisem več vzela, pa danes spet čutim rahlo bolečino v neki točki levo pod žličko.
Z zdravnico se ravno križava z dopusti in bi šla lahko ponovno k njej šele konec meseca ali na začetku avgusta. Kaj mi svetujete? Naj v tem času opravim samoplačniško gastroskopijo? (Čeprav bom precej odsotna in niti ne vem, ali bi lahko dobila datum v tednu dni). Če ne vzamem Nolpaze, kar slišim neko pretakanje po želodcu. Če vzamem tableto zjutraj, je ok.

Ker ne navajate nobenih alarmantni simptomov menim, da se lahko na gastroskopijo naročite in počakate. Gastroskopija bo res razkrila stanje sluznice, morebitno okužbo z želodčno bakterijo, sama po sebi pa vas ozdravila ne bo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša hvala za hiter odg.!
Zdravnica mi je dala pregledat blato na helikobakter – je to nezanesljivo, glede na to, da to uporabljajo za kontrolo? Izvid je bil negativen.
Ali pod alarmantne znake mislite bruhanje krvi, hujšanje, črno blato?
Sicer pa hvala, se bom naročila. Z Nolpazo naj kar končam in si je ne grem kupit brez recepta?

Tako, te znake sem imel v nislih, sicer pa, glede na to, da planirate gastroskopijo, ne vidim potrebe da bi v časi, ko nanjo čakate, trpeli bolečine zaradi prekinitve zdravljenja.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Mislila sem zato, ali z Nolpazo lahko nadaljujem, glede na to, da jo jemljem že skoraj 2 meseca – si lahko kaj škodujem?
Bolečina sicer ni huda, nekaj čutim v eni točki.
Niste mi še povedali, ali je test na blatu lahko napačen? Zakaj pa je za kontrolo po zdravljenju ok?
Hvala!!! 🙂

V jemanju nolpaze ne vidim težave, testi na želodčno bakterijo brez pregleda želodca nič ne pove o stanju želodčne sluznice in prisotnost bakterije ne pomeni nujno težav, za kontrolo po zdravljenju te bakterije se največkrat uporablja dihalni test, podrobnosti testa z blatom žal ne poznam. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša hvala za vse odgovore! Torej Nolpazo lahko jemljem dlje časa? Koliko?
Hvala, lepo poletje 😉

Zdravilo je primerno za dolgotrajno ali trajno zdravljenje, če seveda za to obstaja medicinsko utemeljen razlog, zato so skrbi o trajanju zdravljenja odveč.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kaj pa svetujete meni, ki mi je Nolpaza po 2 mesecih jemanja pomagala 90%, ni pa še čisto dobro? Obe z zdravnico sva do 15.8. na dopustu. Mi lahko kava naredi slabo, rahlo bolečino, pač nekaj čutim? Nikoli je ne pijem na tešče. Hvala!

Če vam kava dela težave, se jo izognite. Ni univerzalenga odgovora na to, ali škoduje ali ne, je pa vsekakor stimulans in če občutite težave po njej, se ji odpovejte.
LEp pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pa ne bo nič hudega, če s težavami, ki niso stalne (in če se ne poslabšajo) počakam en mesec, da pride moja zdravnica ali naj grem čimprej na gastroskopijo, da vidimo, če ni kaj hujšega?

Net res ni dober kraj za ocenjevanje stopnje nujnosti, če pa vam odgovorim na splošno, 1 mesec brez alarmantnih znakov praviloma ne pomeni nevarno dolgega čakanja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close