Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Koleno, šivi, otrok, prosim hitro

Koleno, šivi, otrok, prosim hitro

Spoštovani.
Sin, star 6 let, si je pred 7 dnevi poškodoval koleno ob plavanju v morju. Zadel je ob neko skalo in se porezal, rez je bil globok kake pol cm (morda manj – v mojih očeh grozno globoko) in dolg 2 cm. Robovi reza so bili čisto ostri, pač kot bi se z nožem… Rano je imel še nekaj časa v morju, da se ej sprala, obilno je krvavel. Čez 3 ure sem ga odpeljala na urgenco, dobil je 6 steristrip šivov. Kontrolo je imel po 3 dneh od nesreče in zdravnica mi je naročila naj šive sama poberem – saj so samo trakci po 9 – 10 dneh od poškodbe. Danes sem opazila, da je koleno toplo in malenkost rdeče – kolikor se da videti pod šive… Nič ga ne boli, izcedka nisem opazila. Kontrole pri zdravnici nima predvidene.
Je potrebno v tem primeru, da se gremo pokazati?
Hvala za vaš čas. Super ste. Hvala.

Kako so uspeli na 2 cm ranico nalepiti 6 steri-stripov? Nerad ocenjujem pordela kolena po netu in ocenjujem, kaj naj bi se morda vnelo. Da pa bi se od majhne plitve ranice na kolenu vnel kar kolenski sklep in da to povrhu ne bi bolelo, bi pa bilo skrajno nenavadno. Če vam niso naročili drugače, pa bi bilo po 10 dneh že čas za odstranitev teh obližev, pa bo ranica spodaj dobro vidna za oceno vnetja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani
Hvala za hiter odziv.
Dobil je 4 šive čez rano in dva po dolžini ob ureznini. No, na izvidu piše, da je rana 2 cm, dejansko se mi zdi prej 3 cm.
V primeru, da bi bila rana na videz ok ( pač po moji oceni) kdaj sin lahko začne z aktivnostmi in ali se lahko po odvzemu šivov tusira in zmoci rano. Kako pa je s plavanjem v morju?
Hvala za vaše nasvete. Rana je nekaj dni se blago krvavela, ker je ravno na kolenu in popolno mirovanje pri otroku ni možno. Koleno prepogiba, sicer sem mu ga povila, strah me je samo, da se mu rana ne odpre.
Lep pozdrav

Tisti steri strip obliži so obliži in ne šivi. O aktivnostih težko govorim brez pregleda, izogibsl bi se le aktivnostim, ki bi vlekle rano narazen (počep?). Z morjem bi počakal, da je rana suha in zaprta. Ko so obliži dol, ne vidim potrebe po tem, da se ne bi tuširal, kot rečeno pa bi potreboval pregled za natančnejše odgovore.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close