Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca srčni utrip

srčni utrip

Spoštovani
Imam vprašanje glede srčnega utripa pri vadbi. Star sem 34 let in zasledil sem da je priporočen utrip med vadbo med 93 in 138 na minuto pri tej starosti. Jaz nisem neki težek športnik , vendar sem od leta 2011 dokaj aktiven na sobnem kolesu, približno 3x na teden v povprečju 25-30 minut. Opažam pa da je moj utrip tam okrog 145 ko gonim na lažji zahtevnosti (pri takšnem utripu ne čutim neke velike utrujenosti), ko pa dam na maximalno mojo sposobnost kar je skupno10 minut od 30 v intervalih, pa je utrip pri 160 takrat sem tudi utrujen in v bistvu šprintam. Zanima me ali je pri moji starosti škodljivo nabit utrip na omenjene vrednosti? Mi priporočate da se enostavno manj naprezam? Čeprav si sploh ne predstavljam, da bi moral biti moj max utrip 138, saj pri tem utripu se še komaj dobro ogrejem…

Pozdravljeni, dvomim, da je vaš maksimalni utrip zgolj 160, sicer pa so “območja” vadbe, kar zadeva utrip, najbolje določljiva, če veste kje je vaš aerobno anaerobni prag, za domačo rabo je dovolj ok, če si to izračunate v odstotkih maksimalnega utripa, ki pa bi ga pričakoval glede na starost preko 180 in ne 160, če ste zdravi in brez zdravil, ki vplivajo na utrip. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close