Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Potovanje z letalom, krvni strdki

Potovanje z letalom, krvni strdki

Čez slab teden se odpravljam na potovanje z letalom. Stara sem 25 let. Na letalu še nisem bila nikoli. Vožnja do tja traja 4 ure (Egipt). Po internetu sem iskala napotke za potovanje z letalom in povsod naletim na tveganje za globoko vensko trombozo, krvne strdke. Povsod je tudi opozorilo, da je tveganje še za nevem koliko večje za uporabnice KT, kar sem tudi sama. Na nogah imam tudi vidne popokane majhne žilice zakar me je še dodatno zaskrbelo, če je to lahko kako povezano.

Zanima me kako lahko to tveganje kar se da zmanjšam. Ali se res priporoča jemanje Aspirina? Ali je res takšna razlika med 4 urnim poletom z letalom in vožnjo z avtomobilom? Sama namreč nekajkrat mesečno zaradi narave službe vozim 4 ure v vsako smer z majhnim premorom. (Torej 8, 9 ur dnevno). Razmišljala sem že o opustitvi KT zaradi tega poleta ampak po drugi strani se mi zdi nesmiselno v kolikor ni potrebno.
Za odgovor vam bom zelo hvaležna čeprav nevem ali sem se obrnila na pravi forum.

Težava, kolikor jo je, je povezana le s sedenjem in primerljiva temu, če bi se enako časa vozili z avtobusom. Premikanje nog, krčenje mišic nog, da po njih požene vensko kri in občasen sprehod po letalu bo ok. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo. Torej zracni tlak nima povezave s.strdki? Torej tudi v avtomobilu ce si kot.sopotnik je.tveganje enako?

V letalu je tak zračni tlak, kot na vrhovih julijskih alp. Nepremičnost pa povzroča tromboze, dolgotrajno sedenje, mavec na nogi in podobno.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close