Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca tarzalni tunel

tarzalni tunel

Jutri bo tri tedne od operacije tarzalnega tunela (gleženj). Še isti dan operacije sem odšla domov. Operater je napisal – pod retinakulumom najdemo številne konvulute varice, ki jih odstranimo. Napravili smo tudi sprostitev živca pod reflektornim retinakulumom. Preveze sem imela pri osebnem zdravniku, šivi bodo razpadli sami.
Sedaj me zanima – noga še vedno močno oteka, je plava, šivi so še prisotni. Ker nekih odsvetovanj glede obremenjevanja ter hoje ni bilo s strani operaterja, se vedno bolj trudim hoditi brez bergel. Vendar se stanje precej poslabša, kljub hlajenju in počitku v dvignjenem položaju. Tudi na spodnji strani rane rahlo slezi kri, če bolj obremenjujem nogo. Ker nimam nobene kontrole niti fizioterapije me zanima, ali je to normalno (slezenje, bolečine..) ? Kljuva v nogi, vendar rana ni videti vneta, niti ni bolečina prehuda, ni pa prijetno, ter to kljuvanje in pritisk je precej neprijetno ter se iz gležnja prenese po nogi do kolena. Boli sicer celoten gleženj, na narti imam neko zadevo že od operacijskega dne, kjer je videti kot opeklina, tudi peče isto, ampak – niti jaz niti osebni zdravnik si tega ne znava pojasniti – kaj bi bilo. Lahko svetujete, kaj storiti? Glede na to, da k operaterju ni potrebno, tudi osebni zdravnik je rekel, da ni potrebno nazaj – kaj je vse to normalno? Res da sami šivi ter rana ni vneto, je pa še vedno vse plavo ter otečeno okoli celotnega gležnja, v peto, ne samo okoli rane. Hvala, ter lepe praznike želim.

Nekaj krvi steče v smeri gravitacije in od tod tisto črno v predelu roba stopala ali pete. Predvidevam, da bi noga zatekala manj, če bi več počivali z dvignjeno nogo. Žal pa iz opisa ne uspem identificirati tistega rdečega pekočega področja na narti.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani – poskušam stopiti v kontakt z operaterjem, a mi nikakor ne uspe. Zato ponovno tukaj sprašujem.

Del šivov je sedaj po enem mesecu še prisotnih, bolečina v gležnju ter pritisk tudi, posledično tudi oteklina, pa hladim nogo ter imam v dvignjenem položaju. Se pa sedaj pojavlja rdečina okoli šivov, ki se širi, kljuvanje in špikanje, vendar ni nevzdržno. Ker bodo prazniki, osebni zdravnik ne dela, operater se ne javi…kako postopati, da ne pride do kakšnih zapletov? Je možno, da so šivi predolgo prisotni in delajo sedaj te težave? Ne vem kam se še obrniti oz kaj narediti? Obkladke fiziološke raztopine polagati gor mogoče, ampak – če so rekli da samo spirati, dokler so prisotni šivi?

Osebni zdravnik mora imeti nadomeščanje če ga ni več kot tri delovne dni in preverite, kdo ga nadomešča. V javnih zdravstvenih domovih je nadomeščanje praviloma kar za vsak dan odsotnosti. Rdečina okrog šivov je lahko znak vnetja, tu pa bi koristil zdravniški pregled

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor. Žal je sedaj vikend, prazniki…. Upam da se bo z fiziološko kaj pomirilo…očitno nekaj se dogaja, saj je rdeče in vroče. Zategovanje, kljuvanje, ampak malce tudi srbi – morda pa le celi? Ni mi pa jasno da sedaj, po enem mesecu ta rdečina in vse, ko je že bilo videti vse v redu. Vsekakor – če bo slabše bo očitno pač treba k dežurnemu pokazati, čeprav upam, da ne.

Če se vnetje širi, gnoji, kljuva…. je tudi za dežurno ambulanto. Spremljajte dogajanje. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close