Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca klop v ušesu

klop v ušesu

Spoštovani,

danes po sprehodu s psom sem v ušesu za moment žgečkanje, kot da se notri sprehaja klop, mogoče je bil las, pasja dlaka, klop, ki je že odskakljal, ali pa sem si samo domišljal iz strahu. 🙂

Vprašanje je tehnično in sicer, zanima me ali klop lahko spleza preko ušesa globje v glavo, ali je kanal ušesa ”zatesnjen” na mestu do koder se pride s palčko za ušesa?

Hvala
Miha

Ne, ni možno da bi klop zlezel v eno uho noter in prilezel v drugem ven, bobnič zapira sluhovod na koncu in tudi če bi bil preluknjan, ne bi prilezel do možganov, ki so (praviloma) prisotni med ušesi. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Fino. Če pa se je slučajno usidral v kanalu, bi pa v enem dnevu recimo moral kaj čutiti, slišati? Verjetno jih pa itak ušesno maslo obrne nazaj ven? Je taka nerodna nevidna lokacija, da previdnost vseeno ni odveč, malo čudna tema, pa naj bo 🙂

Lp
Miha

Klopi so precej molčeči in dvomim, da bi ga slišali, vprašanje tudi, če bi ga čutili, saj nima interesa biti odkrit in ugonobljen. Tudi ušesno maslo ga ne odžene, če se ravno nameni tja. Prav pogosto se pa k sreči ne znajde tam. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pa če se le pojavi v ušsevu, kako ga odstraniti?

K dohtarju in ga bo on s pinceto 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close