Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v prsih

Bolečina v prsih

Spoštovani gospod doktor.
Sprašujem za svojega moža, ki je star 36 let. Približno 10 let je bil kadilec, sedaj je 1 leto nekadilec – odnehal čez noč.
Približno pol leta se mu že dogaja, da ga občasno – nekaj dni zapored boli v prsih. Včasih, če je temu pridruženo še kaj (recimo bolečine v želodcu, ali slabo počutje, gre k zdravniku. Kontrolirajo mu neke krvne parametre, pri miru mora ležati kar nekaj časa, kako uro ali več, nato ga spustijo, včasih mu tidi slikajo pljuča – tja ga peljejo z vozičkom.
KAj se dogaja? NA kaj sumijo? Sam mi je povedal, da vedno sumijo na infarkt??? Pri teh letih?? Spodaj sem brala o infarktu pri mladih, vendar je tema preveč specifična, v njej ne najdem svojega moža.
Evo, sedaj že celo noč študiram – ker ga zopet boli v prsih, pa gre zjutraj k zdravniku…
ALi je to, kar se mu dogaja lahko predinfarktno stanje, ob katerem so ekgji normalni? KAka angina pektoris ali kaj? ZAkaj ga boli v prsih, če pa ekg nič ne pokaže? Ni bil na nobeni preiskavi. Vedno zaključijo, da je morda psiha… no , on stresov nima. Ima mirno službo, ki ga veseli, jaz sem vredu, otrok je vredu. On je vesele narave, le giba se bolj malo. Je normalne konstitucije, po izobrazbi računalničar. KAve ne pije, jemo zdravo – vsak dan skuham kosilo, v menzi v službi ne je. Pošteno me je strah kaj se mu dogaja, bo prišel dan, ko ga bo enostavno zvilo, bo prišlo do pravega infarkta? Celo noč že berem članke na to temo… Odločila sem se, da ga bom naročila na cikloergometrijo, samoplačniško, kajti ne zdi se mi pametno čakati več mesecev.

Hvala za vaš odgovor

Sanja

Zdravo Sanja, bolečine v prsih so zelo pogosta težava in le manjši delež od njih povzroča srce. Se pa pri pregledu v urgentnih ambulantah vedno izključuje najprej najnevarnejše, pa četudi morda najmanj verjetne. Pri bolečinah, ki jih povzroča refluks želodčne kisline, vnetje stikov reber s hrustanci, mišice, tesnobnost in še čudo drugih stvari, seveda ni odstopanj na ekg in srčnih encimih, ki jih verjetno kontrolirajo ob pregledu. Srečno življenje ne izključuje možnosti tesnobe. Predlagam kontrolo pri osebnem zdravniku in razmislek o ostalih možnostih, ne zgolj o srčnih težavah.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close