Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Kolesarjenje (Švica - Francija - Italija)

Default avatar

msafiri

Od sredine avgusta do sredine septembra bom kolesaril po Švici, Franciji in Italiji. Z vlakom do Zurich-a, nato pa s kolesom čez Švico do ženevskega jezera, po Provansi do Azurne obale in ob obali do Italije ter naprej do doma. Imam 34 let.
Bi šel kdo zraven?
Default avatar

TinaQ

Ojla, kakšno kolo pa boš vozil, in kaj priporočaš;
kje nameravaš prenočevati in se prehranjevati ?
Pa seveda od kod si in kakšno izobrazbo imaš ?

Hvala, Tina
Default avatar

dlx

Kakšno izobrazbo maš???

A greste na dopust, al bosta business delala?'
Default avatar

msafiri

Zdravo Tina, ali pa bi bilo morda bolje, če ti rečem radovedna Tina, kaj? :)

Z veseljem ti odgovorim na nekatera tvoja vprašanja, samo dovoliti mi moraš. Tvoj e-naslov namreč ni pravi, na travel.over.net tudi nisi prijavljena, tako da ti ne morem poslati ne elektronske pošte ne zasebnega sporočila.

Prav je, da si previdna, a malce moraš pa tudi ti odpreti svoja vrata.

tok, tok,....

lep pozdrav,
Iztok
Default avatar

klepec

Jaz sem sprva imel v planu tri tedne v juliju po Švici voziti, pa sem prestavil na drugič...

Je pa vlak do Zuricha zares poceni!
Default avatar

klepec

Msafiri, kje imaš pa namen torbe od bicikla pustiti?
Default avatar

msafiri

Ja, cena karte res ni previsoka. Od vseh mest, ki jih iz Slovenije lahko obiščeš brez prestopanja, se mi trenutno najbolj dopade prav Zurich.

Za torbe pa mislim, da ne bodo taka težava. Pred leti sem namreč kupil tridelni komplet, ki se z zadrgami sestavi v nahrbtnik. Material je sicer hitro obrabljiv, a sem vseeno prepričan, da bo potovanje preživel in mi družbo delal še kdaj drugič.
Default avatar

klepec

Hočem reči, kje misliš pustiti škatlo ali torbo - transportno, potem ko boš v Zurich prišel? Saj, upam, da se zavedaš, da moraš bicikl v torbo dati!
Default avatar

msafiri

O tem sem seveda premišljeval. Samo za to priložnost ne bom kupoval neke vreče za kolo. Vzroka za to sta vsaj dva:
1. Vreče niso prav nič poceni
2. Težava, kam z vrečo po potovanju z vlakom (kot si tudi ti omenil)

Ideja, ki jo zaenkrat še obdelujem je, da bi sestavil nek kovček iz kartona, ki bi ga po prihodu v Zurich preprosto razkosal in vrgel v smeti.
Default avatar

klepec

Sicer bi pa jaz kaj takšnega takoj šel, če bi le lahko...
Default avatar

klepec

msafiri je napisal/a:
Ideja, ki jo zaenkrat še obdelujem je, da bi sestavil nek kovček iz kartona, ki bi ga po prihodu v Zurich preprosto razkosal in vrgel v smeti.
Če se misliš domov pripeljat je ta varianta najboljša. Pejt v kakšno kolesarsko trgovino, pa naj ti dajo škatlo za bicikl.
Default avatar

msafiri

Ja, prav imaš, hvala za namig. Bom res poskusil v kakšni kolesarski trgovini.
Default avatar

klepec

Zanima me, ali si morda pripravljen narediti eno predavanje o tvojem popotovanju pozimi, tako nekaj fotografij pokažeš pa kaj poveš... Če ja, ti že povem kako in kaj...

No, če je še kdo pripravljen - seveda glavna tema za predavanje je kolesarjenje takšno ali drugačno, naj se mi kar javi.
Default avatar

msafiri

Predlog je zanimiv, a nerad obljubim nekaj, za kar nisem povsem prepričan, da lahko izpolnim.

Popotovanje bom vsekakor dokumentiral in v kolikor bom uspel sestaviti nek zanimiv potopis, sem ga pripravljen predstaviti tudi na kakšnem predavanju.
Default avatar

klepec

Naslednji teden naj bi šel v ITA, pa vremenska ni ravno najboljša.

Kje pa ti kej vreme spremljaš?
Default avatar

msafiri

Ja, Klepec, zdaj pa sem nazaj. Tri tedne in pol je trajalo, 1800 km. Začetek kolesarjenja v Zurichu in nato preko Švice, Francije in Italije do Genove, tam na vlak do Trsta in potem spet na kolo do doma. Vreme je bilo več kot dobro, nobenih težav s kolesom, nobenih zdravstvenih težav, skratka en zelo uspešen dopust.

Škatlo za kolo sem po tvojem nasvetu šel iskat v eno od kolesarskih trgovin, a sem jo nazadnje pustil kar doma. Kolesa nisem uspel razstaviti tako, da bi bil dovolj majhen za v škatlo, kakih 15 cm je bil predolg, zato sem ga samo ovil v polivinil in ga takega nesel na vlak.

Nekako sem na grobo ocenil, da bo celotna pot do Slovenije dolga 1500-1700km in ker se je izkazalo, da bo kar malo daljša, sem moral načrt vmes malo spremeniti in zato sem se poslužil prevoza z vlakom od Genove do Trsta.
Default avatar

klepec

Ja, super. Mislim, da bi me še marsikaj zanimalo o tem tvojem potovanju...
Default avatar

matejko smejko

Živjo msafari!

Čestitke za podvig tudi z moje strani!

Prosim javi se mi na moj emajl ([email protected]). Dan nazaj sem se vrnil z deset dnevnega kolesarjenja po Albaniji in verjamem da si imava kaj povedat na temo kolesarkega potepanja.

lp g
Default avatar

klepec

Iztok, si morda pripravljen narediti predavanje o tvojem popotovanju? Če ja, ti povem kaj več.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net