Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Europa-park

Default avatar

komaj čakam

S 6-letnikom bi šli v Europa-park. Ali je park primeren za tako majhne otroke, ali je to bolj za nas "tastare"? Če je kdo že bil tam, bi prosil za kakšen nasvet oz. lastno izkušnjo.

Hvala!
Default avatar

uluru

Mi smo bili pred tremi leti, ko ni bila naša stara še niti 4 leta. Bilo je nepozabno.
Default avatar

maka*

Kje je ta Europa park? Je to v južni Nemčiji?

hvala in lp
Default avatar

zaljubljena v Irsko

Mi smo bili lani, s 6 letnico in 4 letnikom. Bilo je fenomenalno. Še danes ne moreta pozabit. Za toliko stare otroke imaš ogromno stvari. Ne bo vam žal.
Še v vednost: če ima otrok ravno tisti dan roj. dan ima brezplačni vstop.
Default avatar

komaj čakam

Super.

Za MAKA*: ja, to je na JZ Nemčije v bližini NEM-FRA meje. Iz LJ dobrih 800 km.
Default avatar

zakon

europapark je zakon.
za majhne in velike.
Default avatar

megan/*

Koliko je vožnje do tja z avtom. A greste ve to za en dan al je bolje prespati kje. Mi imamo tudi 4 leta in 5 in pol in me malo skrbi, da sta še premajhna?

Kaj bolj priporočate od teh parkov za to starost: Mirabilandija, Europa park, Legoland, Gardaland.,...
Hvala vsem, ki boste svetovale.
Default avatar

zaljubljena v Irsko

Definitivno prespat. Mi smo šli sicer z avtodomom, vozili pa smo se cel dan. Vmes smo se malo ustavili, ampak ne veliko.
Otroka sta čisto vredu stara. Se mi zdi, da je za toliko stare otroke boljši Europa park, kot Gardaland. V ostalih parkih pa še nisem bila.
Default avatar

katja

Mi smo šli septembra z avtodomom in je bilo noro. Boljše kot v Gardalandu.
Default avatar

piff npr.

Meni je tudi Europa park zakon. Primeren je za večje in manjše otroke in za odrasle.
Itak je vsega preveč, tako da niti pod razno v enem dnevu ne moreš obdelat vseh stvari, lahko pa obdelaš vse, ki so za določeno starost primerne.

Naša je bila stara 9 in se je lahko vozila na praktično vseh atrakcijah, razen na dveh.

Vožnje je ogromno, predvidevam, da boste šli čez Avstrijio in Nemčijo, v tem primeru greste po eni najbolj prometnih nemških avtocest, na kateri so zastoji vsakdanja stvar.

Imaš pa v okoliških vaseh malo morje zelo poceni apartmajev.
Default avatar

dare

Je primeren za tolk stare otroke-moji punci sta bili takrat stari 3 in 5 pa sta lahko šle skoraj povsod...Ti pa svetujem da greš za najmanj 2 dni da boste vsaj polovico vidli.Mi smo šli za dva dni pa imam v planu še it tja...Če ti ni tako daleč za vozit pa ti preostane Legoland.Smo tam tudi bli,in ti tudi priporočam da greš za dva dni.Sta pa parka tematsko različna tako da ti ne bi mogel rečt kateri je "bolši".
Nepozabno je bilo pri obeh
Default avatar

mkj

Kakšna je potem cena za en dan in kakšna za 2-dnevno karto in koliko stane parkiranje za čez noč z avtodomom?

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net