Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Jezero, krasen dan!

Default avatar

Vagabund

Mi smo imel danes en fajn izlet. Millstatter see!!! Severna koroška! Fantastična panorama, za otroke krasno. Kopali smo se cel dan in blo je top! Za tiste, ki radi greste za en dan mal nabrat baterij je idealno. Jezero sicer ni full toplo, ampak se pa da luštno naplavat. Za otroke je fajn.
Default avatar

pa še mi

Naša družina se je danes že ob 8h zjutraj odpravila na Gorenjsko.
Blejsko in Bohinjsko jezero!!!
Priporočam vsem, ki jim je poleti vroče.
Še posebej za otroke je zelo primerno. Sicer so kopanja v jezeru in na morju že vajeni.
Jim je pa zelo všeč igra z vrstniki ob jezeru.
Zelo smo zadovoljni, da ima naša domovina toliko naravnih lepot.
P.S. S tem prostim spisom se pridružujem opisu današnjih aktivnosti naše družine.
Default avatar

spet nabijaš

Vagabund, koliko otrok imaš? Enkrat pišeš da enega, enkrat dva.
Default avatar

Vagabund

spet nabijaš je napisal/a:
Vagabund, koliko otrok imaš? Enkrat pišeš da enega, enkrat dva.
Enega. Pričakujemo pa drugega.
Default avatar

Vagabund

Post je bil mišljen in napisan zato, ker vem da se tudi Slovenci radi odločte da se greste kopat kam za en dan. Zdi se mi pač fino da spoznate še kakšno luštno jezero in imate priporočilo. Če se pa motm... Pol pa spet lahko vzamete kot samohvalo, kar pa definitivno ni.
Default avatar

Zoci

Vagabund je napisal/a:
Mi smo imel danes en fajn izlet. Millstatter see!!! Severna koroška! Fantastična panorama, za otroke krasno. Kopali smo se cel dan in blo je top! Za tiste, ki radi greste za en dan mal nabrat baterij je idealno. Jezero sicer ni full toplo, ampak se pa da luštno naplavat. Za otroke je fajn.
A pa lahko napišeš zakaj ravno to jezero od vseh avstrijskih? A zaradi bližine?
Default avatar

Vagabund

Zoci je napisal/a:
Vagabund je napisal/a:
A pa lahko napišeš zakaj ravno to jezero od vseh avstrijskih? A zaradi bližine?
No, mi smo sicer v Tirolski deželi, to jezero je pa v severni koroški. Drugače pa tudi od Slovenije ni daleč. Imaš pa luštn jezer tud v bližini Celovca - Klopinjsko jezero. Majhno, full toplo in krasno za mularijo. Tam imaš pa tut velik slovenskih hotelov in penzijonov, in ponudbo zasebnih plaž.
Default avatar

kakšen režim

pa je ob tem jezeru? Je treba plačat vstopnino, kje se lahko parkira, se da kaj izposodit za šport, kolk stopinj ma voda,
Default avatar

Vagabund

kakšen režim je napisal/a:
pa je ob tem jezeru? Je treba plačat vstopnino, kje se lahko parkira, se da kaj izposodit za šport, kolk stopinj ma voda,
Režim je enak kot na vseh jezerih. Parkplacev je velik, so pa plačljivi. Mi se sicer hodimo kopat v okviru Hotel Royal,torej na njihovo plažo. Lahko pa izbiraš tut kaj drugega. Luštno je tudi v kampu. Greš na izlet in pogledaš. Je pa vstopnina različno od 4 do 10 eur. Odvisno katero plažo vzameš. Imaš precej stvari na izposojo. Voda bi pa reku po mojmu občutku okol 22 stopinj.
Default avatar

MsOlivija

Vagabund je napisal/a:
Hvala za idejo;)
Še ne poznam in za kak dnevni oddih izgleda zelo dobro;)
Default avatar

ne povsod

Vagabund je napisal/a:
kakšen režim je napisal/a:
Režim je enak kot na vseh jezerih. Parkplacev je velik, so pa plačljivi. Mi se sicer hodimo kopat v okviru Hotel Royal,torej na njihovo plažo. Lahko pa izbiraš tut kaj drugega. Luštno je tudi v kampu. Greš na izlet in pogledaš. Je pa vstopnina različno od 4 do 10 eur. Odvisno katero plažo vzameš. Imaš precej stvari na izposojo. Voda bi pa reku po mojmu občutku okol 22 stopinj.
Marsikje ob avstrijskih jezerih je za obiskovalce kopališč parkiranje brezplačno, vsaj tam, kjer smo mi že bili: Milstättersee, Kloppeiner See, Keutschacher See ... Kopališča krasno urejena, travca, čisto, vstopnine nizke za to, kar nudijo. Bled in Bohinj se lahko skrijeta.