Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Kuharice - kaj delate iz kumar?

Default avatar

kumare v izobilju

Imamo jih na vrtu v izobilju. Ne vemo več kaj bi kuhali...
Default avatar

ohjej

...tud jz sm se spraševala, zadnjič pa poskusila in je super zadeva: zavitek iz kumar. ja, slišat je neverjetno, a meni je teknilo.
Naribane kumare odcediš, popraš - osnovni recept. Ostalo je prepuščeno domišljiji.
Default avatar

ohjej

...tud jz sm se spraševala, zadnjič pa poskusila in je super zadeva: zavitek iz kumar. ja, slišat je neverjetno, a meni je teknilo.
Naribane kumare odcediš, popraš - osnovni recept. Ostalo je prepuščeno domišljiji.
Default avatar

Prekmurska jed

Prepražiš čebulo, dodaš mleto papriko in nakockan krompir. Ko je krompir napol kuhan dodaš nakockane kumare. Začimbe so lovor in koprc. Odlična priloga ali lahka večerja.
Default avatar

to pa res zanimivo

ohjej je napisal/a:
Si dala samo kumare not? testo je vlečeno?
Default avatar

mehhhhhhhh

Kumarična juha- čebulo in česen potenstaš na olivnem olju, dobaš naribane kumare, sol poper, še malo tenstaš, zaliješ z jušno osnovo ali govejo juho. Gre v skrinjo.

Simpl kitajski recept- piščančje meso narežeš na tanke rezine, mariniraš vsaj pol ure v belem vinu, soli in popru, potem ga popečeš na olju, dodaš naribane kumare, še malo tenstaš, zaliješ z vinom, malo pred koncem dodaš še narežano čebulo in to je to. Pred serviranjem pošpricaš s sezamovim oljem. Tudi to gre v skrinjo, ravno danes delam, predvčerajšnjim sem pa juho.

Ali pa kumare za prilogo za v skrinjo, +čebula, česen, sol, poper, drugega pa ne dajem da se potem lahko igram z okusi.
Default avatar

ohjej

to pa res zanimivo je napisal/a:
jp, testo kot za zavitek narediš, samo malo manj na "prosojno" raztegneš. Dodala sem čebulo, poper, koperc, na koncu tudi sol, skupek česna in olja premazano na prazni del testa ... osvežilno pride, tak res posrečen kumaričin okus. Topel je super, ravno tako pa - preverjeno - iz hladilnika nasl.dan.

Kumarice morajo biti res ožete.

Moderatorji

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano
Vesna Feelgood