Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Bivši gre v zapor zaradi neplačevanja preživnine…

Bivši gre v zapor zaradi neplačevanja preživnine…

Pozdravljene,

po dveh letih vlačenja po sodiščih in kreganja z očetom mojega otroka… je mali prejšnji mesec dobil nakazano svojo prvo preživnino 🙂
Danes pa mi ex sporoči, da je dobil razsodbo sodišča in sicer 5 mesecev zapora in 3 leta pogojne :O Mu sicer ne verjamem, ker zelooo zelooo laže. Tako, da bom počakala na pošto sodišča, mi je pa čudno saj jaz nisem dala nič na kazensko… Kako bo sedaj s plačevanjem, če gre on sedet?

Lp

Najprej počakajte, da dobite papir v roke, ker ponavadi je res 5 mesecev zapora, s poskusno dobo 3 let. Kar pomeni, da je zunaj, a ima nad sabo tovor, da v teh 3 letih ne sme iz istega naslova dobiti nobeno ovadbo. Preprosto povedano, naslednje 3 leta vam bo moral plačevati redno, ker drugače bo šel sedet.

Drugače pa to, da gre v zapor še ne pomeni, da je oproščen plačevanja preživnine.

Je že napovedal v naslednjem smsu, da se mi lepo zahvaljuje za to… in da zdaj naj pa pozabim na vsak denar! Joooj kot, da gre denar meni… sploh se ne zaveda, da škodi svojemu otroku!

To mi je jasno, da če gre v zapor ni oproščen plačevanja… vendar, če ne plačuje sedaj, ko ima službo in denar, kako bo potem ko bo (če bo) v zaporu?

Lepo so mu razložili – imaš še eno priložnost in če boš poslej priden, ne bo treba v zapor. Če ga boš še naprej biksal in zanemarjal otroka, boš pa šel za pet mesecev v keho (to po novem stane 16 evrov na dan – a so že potrdili???). In on takoj reče: grem za pet mesecev v zapor, na kraj pameti mi ne pade poskrbeti za lastnega otroka.

Takim perlam bi morali takoj zaseči avto ali nekaj vrednejšega, ga prodati in denar nakazati otroku. Ali ga prisiliti, da vzame hipotekrani kredit na stanovanje, denar gre za otroka, on pa, če ne plačuje obrokov, je ob nepremičnino.

To kar vam dela je jeza in vi ne skrbite za to. Prišel je do točke, ko bo moral. Kolikor jaz vem, se mu bodo pač na plačo usedli.

Vi ste svoje naredili, naj še ustrezni organi naredijo svoje. In verjemite, da če bi on imel namen plačevati in bi imel pri sebi razdelano kaj pomeni otrok, ne bi prišlo tako daleč. Vsaka akcija ima svojo reakcijo. Če vam ne bo plačeval, se obrnite na preživninski sklad, pa mislim, da zaradi tega, ker nimate urejene preživnine dobivate višji OD. Se motim?

Point, naj vam njegove besede ne pridejo do živega, ker želi samo odgovornost prevaliti na vas.

histerija na kubik – nima ne avtomobila, nepremičnine… vse je pisano na njegovo mamo! Zaposlen je v Avstriji – minimalec na račun, ostalo na roke… ne morem mu nič no 🙁 Sem dala izvršbo in ni bilo učinka, zato verjetno tudi ta zapor sedaj…

AlenkaG – preživninski sklad nočem morit, saj denarja ne potrebujem tako nujno (sama namreč zaslužim dovolj)… Preživnina pa gre na otrokov račun in jo bo porabil kakor si bo on želel…
Otroškega dodatka ne dobivam 🙂

No, meni bi tukaj šlo bolj za načelnost. Tudi preživninski sklad terja svoje nazaj, bodi brez skrbi, in oni morda za to laže poskrbijo kot ena posameznica ali posameznik.
Če sodišče dobi podatek o plačevanju na roko, zna sprožiti poizvedovanje o dejanskem stanju. Take stvari zanimajo tudi Durs. In če je življenjski slog nesorazmeren s prilivi (v poizvedovanje seveda vključijo tudi mamo), mora pojasniti oz. njegova mama izvor premoženja … Skratka, lahko mu zelo zagreniš življenje.

Res upam, pa ne samo zaradi neplačnikov, da bo ta sistem pri nas stekel, kot je treba.

tvoj bivši ni dobil zapora, ampak pogojno kazen, ki se bo spremenila v zapor, če ti ne bo v določenem roku plačal preživnine za nazaj. to ga seveda ne odvezuje plačevanja preživnine za naprej. glede na to, da ti je preživnino nakazal, se je zgleda le ustrašil in kazen deluje vzgojno:) Namesto da se strašiš, mu ti lepo povej, da je to zgolj prva porcija in da zlepa ne bo prišel ven, če se bo še hecal s teboj.

Ja,mama bo zapravljala otrokov denar z novim partnerjem v termah,otroci ponavadi vidijo oz.dobijo le 30 odstotkov le tega,to ni urejeno pravilno.

Tale podatek pa ne drži. Povprečna preživnina je v Sloveniji 133 eur, trideset odstotkov torej znaša 40 eur. Skupaj z maminim deležem naj bi to pomenilo, da mati otroku mesečno nameni zgolj 80 eur. Toliko pa znaša položnica za malico in kosilo v šoli. Kje so potem še vsa oblačila, hrana, izleti, šolske potrebščine in izleti, prostočasne dejavnosti/ali treningi, počitnice?

New Report

Close