Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Verižna kadilka

Verižna kadilka

Pozdravljeni,

morala bi nehati kaditi, kar mi je glede na moje zdravstvene težave že svetovala osebna zdravnica. Imam naslednje diagnoze paranoidna shizofrenija, supravertikularna tahikardija, pomanjšano delovanje ščitnice, začetek diastolične disfunkcije levega prekata, kronični bronhitis. Zadnjič sem imela saturacijo 88 %. Začela sem kaditi pred dvajsetim letom, tako da kadim že dobrih 25 let. Ko sem duševno zbolela, pa sem postala verižna kadilka. To mi nekako pomaga, ko imam duševne krize in se mi zdi, da sem zaradi tega ne samo fizično odvisna od cigarete temveč tudi psihično. Rada bi prekinila verižno kajenje in potem poskusila s champixom ali zybanom. Kaj bi bilo v mojem primeru – glede na to, da imam že toliko tablet – boljše. In seveda me zanima cena.

Lp

Spoštovana!

Zagotovo bi prenehanje kajenja bilo priporočljivo zaradi zdravstvenih stanj, ki jih opisujete. Je pa prenehanje kajenja sveda lahko dodaten stres, zato absolutno svetujem, da prenehujete s kajenjem pod kontrolo vašega lečečega psihiatru, ki se bo tudi odločal glede najprimernejšehga načina in terapije.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close