Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Pekoč obcutek v pljučih in žrelu

Pekoč obcutek v pljučih in žrelu

Lepo pozdravljeni!
Stara sem 21 let in kadim ze dobrih 5 let, odlocila pa sem se, da preneham kaditi. Pred 1 tednom sem tudi zbolela za prehladom in vnetjem grla, od tedaj pa se soočam s pekocim obcutkom v pljucih in spikanjem v grlu. Takrat sem se kadila. Ali je to mozno, da je to posledica kajenja? Kadila sem namrec kljub prehladu. Danes sem se malo prehlajena in izkasljujem zeleno snov. Lep pozdrav in najlepsa hvala ze vnaprej

Prav lepo pozdravljena!

Najprej čestitke za pomembno odločitev, da prenehate s kajenjem.

Glede draženja v žrelu je seveda to lahko kombinacija prehlada in kajenja. Že samo prehlad in samo kajenje povzročata draženje sluznice ust, žrela in sapnika, skupaj pa je seveda še slapše. Sluznica nabrekne, je vneta, začne izločati sluz in gnoj, zato tudi izkašljujete to. Draženje in bolečina pa sta pri tem prisotna. Sluznica potrebuje nekaj časa, da se regenerira po vnetju. Je pa pri kajenju prisotno stalno draženje, zato je zares pomembno, da prenehate.
Sedaj je potrebno samo še vztrajati!!! Prepričan sem, da zmorete in držim pesti za vas.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Najlepša hvala za vas odgovor. Lep dan vam zelim

New Report

Close