Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma methotrexate

methotrexate

Pozdravljeni.
Moja mama (stara je 77 let) ima že od svojega 20 leta starosti reumatoidni artritis. Torej že več desetletij trpi bolečine in mnoge težave povezane s tem. Ima veliko volje in energije, v alternativo ne verjame, le v to, kar porečejo zdravniki. Tudi ob tako velikih in raznolikih težavah, ki jih ima, največkrat blaga alternativa ne pomaga.Zdaj že nekaj časa jemlje zdravilo methotrexate. Bolečine so bile v mejah vzdržnega. Pred časom je imela kot začetek pljučnice in ko je njena osebna splošna zdravnica prišla na dom, ji je bilo svetovano, da naj za nekaj časa prekine z jemanjem tega zdravila, ker je dobila antibiotik. Dvakrat ni vzela mehotrexata (jemlje ga enkrat tedensko) in po tem je nadaljevala z jemanjem, a pojavile so se hude bolečine.
Noči so hude, joka in kriči od bolečin. Morda se je malo umirilo že,a vseeno je še zelo hudo. Zdravila proti bilečinam ne vzame, pravi, da pač sočasno ne sme jemati nič. Redni pregled pri reumatologu na Petra Držaja ima šele marca. Ali imate kak nasvet, morda z sočasnim možnim jemanjem protiboličinskim tabletam oz. ali se res ne sme.
Hvala.

Živjo,

pokličite v bolnico Petra Dražaj in povejte, da se je zelo poslabšalo (ampak morate biti res vztrajni, povejte, da je res hudo) in poskusite dobiti ambulanto njenega zdravnika, ter prosite za datum čim prej. Tudi meni se je naglo poslabšalo, čeprav sem imela pregled naročen šele čez nekaj mesecev in so me vzeli prej, poskusi. Drugače pa z metotrexatom načeloma lahko vzame tudi nesteroidne antirevmatike (Naklofen, Arcoxia ipd), razen če ima še kaj drugega.

Srečno.

Najlepša hvala. Poskusili bomo eno in drugo.
Hvala inj srečno tudi vam.

New Report

Close