Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Boleče koleno ob in po aktivnostih

Boleče koleno ob in po aktivnostih

Lep pozdrav!

Danes smo imeli prijateljsko tekmo in po okoli štiridesetih minutah tekme me je v zunanjem stranskem delu kolena začelo postopoma vedno bolj boleti. Komaj sem zdržal do polčasa. Še huje je bilo nekaj minut po koncu tekme, ko je bilo koleno zelo boleče in sem komaj hodil. Nogo sem ob hoji moral imeti praktično cel čas v ravnem stanju brez kakršnihkoli krčenj kolena. Če sem poskušal krčiti koleno so bile precejšnje bolečine, in ob pokanju je bilo na dotik čutiti nekakšno “preskakovanje” sklepa ali kako bi se izrazil.

Zdaj, ko je minilo nekaj ur od tekme, pa je stanje precej boljše. Samo še blage bolečine in pa manjše težave pri hoji ter hoji po stopnicah.

Naj povem, da se mi je to začelo dogajati že prejšnje leto, ampak takrat temu nisem posvečal veliko pozornosti. In tudi takrat je bilo stanje identično-precejšnje bolečine v zunanjem stranskem delu kolena le ob športnih aktivnostih (tek, nogomet) in nekaj minut po le teh, ki so se postopoma povečevale (bolečine, seveda). In pa nekaj ur po aktivnostih spet stanje precej boljše.

Zdaj pa bi rad tole zadevo čimprej rešil, da se pozdravim pred začetkom tekmovalnega dela sezone.

Hvala za odgovor!

Spoštovani,

najprej je potrebno ugotoviti vzrok za bolečine.

Priporočam pregled v obdobju izraženih bolečin. Hkrati s pregledom bi lahko opravili tudi pregled bolečega področja z ultrazvokom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.
Sama imam vedno večjo težavo z levim kolenom. Pričelo se je lansko leto ob obiskovanju fitnesa, predvsem pri vaji za sprednje stegenske mišice, kjer sem čutila rahlo špikanje ob vaji. Treningov nisem imela vsaj pol leta, a se bolečina vedno bolj pogosto pojavlja, nazadnje tudi ob enournem pohodu v hrib, s čimer prej nisem imela težav (razen občasno špikanje pri vračanju). Skrbi me, da se brez obiska zdravnika zadeva lahko še poslabša, vendar ne želim delati panike, v kolikor je možno, da gre zgolj za lahko rešljivo situacijo, zato sprašujem za mnenje vas.
Bolečina je večinoma takoj nad pogačico, toda občasno se preseli pod njo, vendar v manjši intenziteti.

Pozdravljeni,

po opisu sodeč gre za okvaro kite štiriglave stegenske mišice in/ali sklepnega hrustanca v sprednjem delu kolena.

Priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco in da pridete nato na pregled s posnetki.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close